3+1 pokojovek, které přežijí i u nejhoršího zahradníka

Chtěli byste mít v bytě nebo domě mnoho pokojových rostlin, ale nejste úplně zahradník roku? Představíme vám celkem čtyři pokojové rostliny, kterým nebude nevadit, když na ně třeba pár dní (týdnů) zapomenete.

  1. Phalaenopsis neboli orchidej

Orchidej, konkrétně „můrovec“ je nenáročná rostlina, která je typická svými vzdušnými zelenými kořeny. Ty vychytávají ze vzduchu vlhkost a rostliny jimi dýchají. Rostlinu ideálně zaléváme jednou týdně asi decilitrem vody. Existuje v mnoho různých barevných provedeních a velikostech.

  1. Epipremnum, česky Potosovec

Jedná se o nenáročnou rostlinku, která snese spíše opomenutí zalití než přelití (poté ji mohou začít hnědnout špičky listů). Je to jedovatá kytka, která má většinou zelené, žlutozelené či žluté listy. Může se upínat na oporu, případně roste (visí) dolů. V prostoru je prospěšná vychytáváním prachu, benzenu a oxidu uhličitého ze vzduchu.

  1. Fíkus

Z tohoto rostlinného rodu je dostupný nespočet druhů. K těm nejméně náročným patří Ficus benjamina. Ten miluje světlo, ideální tedy pro něj bude, pokud ho necháte na nějakém slunném místě, jinak trpí opadáváním listů. A pokud jej budete chtít rozmazlit, dopřejte mu sprchu vlažnou vodou.

  1. Zamiokulkas

Je jedovatá rostlina, která časem velmi výrazně vyroste. Je tedy vhodné počítat s tím, že časem zabere nějaké místo a je proto vhodnější do větších prostor. Má ráda polostín až mírně slunné místo.