Sprchová hlavice a ocet

Když ze sprchové hlavice neteče, je načase použít ocet. Ale jak?

Neteče vám sprcha? Problém může být v jejím ucpání vodním kamenem. Věřte tomu nebo ne, ale i sprchové hlavice se mohou ucpat, a to v důsledku vodního kamene nebo jiných nečistot, které se v hlavici usazují a na které se velmi často zapomíná při uklízení. Pokud vás trápí, že hlavice neteče, zkuste náš jednoduchý tip, který rychle a efektivně odstraní vodní kámen ze sprchové hadice, a to bez pomocí chemikálií.

Mnozí lidé čistí své sprchové kouty pomocí Sava nebo podobných chemikálií, které jenom škodí lidskému zdraví. Bohužel jsou navíc i drahé, proto jsme se rozhodli najít způsob, který by byl stejně efektivní (ba efektivnější) a který by zároveň byl snadno k dostání. A našli jsme ho!

Kouzlo se skrývá v octu

Ocet máme doma každý v kredenci. Nejčastěji ho využíváme do salátů, ale také se používá do různých dresinků a omáček. Málokdo však ví, že ocet je fantastický pomocník hospodyněk. Pomáhá nejen s vyleštěním oken, ale také se podílí na odstranění vodního kamene z varné konvice.

A když lze odstranit vodní kámen z konvice, proč by to nešlo ze sprchové hlavice?

Jak na to

Postup je zcela jednoduchý. Do pevného sáčku je třeba nalít roztok octu a vody v poměru jedna ku jedné. Pevný sáček následně gumičkou přichytíme ke sprchové hlavici tak, aby hlavice byla ponořená do octového roztoku. Je nutné, aby se roztok v sáčku dobře uchytil na hlavici, aby nespadl.

Lehčí variantou je sundat hlavici a ponořit ji do octového roztoku, který máme připravený například v lavoru.

Ať už zvolíte jakýkoli postup, hlavici nechejte minimálně hodinu ponořenou. Během hodiny se odstraní veškeré usazeniny a jiné nečistoty z hlavice, které brání tekoucí vodě. Jedná se o spolehlivý způsob neobsahující žádné chemikálie ani jiné škodlivé látky, které mohou poškodit nejen hlavici, ale také mohou ublížit lidské pokožce.