Řasokoule patří do moderní domácnosti. Je to rostlina nebo domácí mazlíček?

Řasokoule patří do moderní domácnosti. Je to rostlina nebo domácí mazlíček?

V každé moderní domácnosti byste nyní našli takzvanou řasokouli. Mluvíme o zelené řase, která vlastně není tak úplně rostlinou, ale je spíše domácím mazlíčkem, který nevyžaduje prakticky žádnou péči. I přesto vám dokáže ulevit od stresu, také se s ní můžete mazlit. A i když nemá čtyři nohy nebo ploutve, stane se nedílnou součástí vaší rodiny.  

Řasokouli byste našli i ve “volné přírodě”. Konkrétně se vyskytuje například na Islandu nebo ve Skotsku v horských jezerech. Také byste na ni mohli narazit při plavání v rakouských vodách. Je pro ni charakteristický kulatý tvar (opravdu mluvíme o kouli). Ten si získává tím, že na dně jezera se válí.  

Řasokoule roste velice pomalu a jejím hlavním zdrojem obživy je fotosyntéza. Pokud si ji chcete pořídit domů, postačí vám k jejímu spokojenému životu dekorativní akvárium.  

Je známá pro svou nenáročnou péči 

Ať už je pro vás řasokoule jenom rostlinou, která zdobí váš interiér, nebo je to domácí mazlíček, se kterým se budete ve volném čase mazlit, jistě vás potěší, že péče o ni je naprosto bezproblémová. Jedná se o velice nenáročnou zelenou řasu, kterou zvládne pěstovat, respektive chovat i ten, kdo se nikdy o květiny nestaral nebo kdo nikdy neměl domácího mazlíčka.  

Co je velice pozitivní, tak je fakt, že řasokoule neumře suchem, protože žije prakticky neustále ve vodě. Je ale pravdou, že bez vody vydrží i několik dní. A co dál je pozitivního, tak fakt, že netrpí nedostatkem živin.  

Jakožto pěstitel nebo chovatel této rostliny, respektive mazlíčka musíte dělat jenom jednu věc – občas ji pootočit nebo ji poválet v dlaních pod slabým proudem studené vody. To jí ke štěstí a spokojenému životu plně stačí.  

Řasokoule v akvárku s rybičkami 

Pokud máte doma akvárium s rybičkami a pořád si říkáte, že vám v něm něco chybí, proč do akvária nepřidat také řasokoule? Rybičky a řasokoule – to jsou staří známí, kteří spolu dobře vychází. Navíc pokud budou v designově dokonalém akváriu, bude to fenomenální bytový doplněk.