jak vybrat kávovar?

Jak vybrat kávovar?

Vánoce se blíží a s nimi i otázky, co pořídit svým blízkým. Kávovar a další s kávou spojené věci jsou často ideální variantou v rámci i několika finančních kategorií. Pojďme se společně podívat, jak vybrat kávovar, který bude tím ideálním pro vás.

Pákový či automatický kávovar?

Pákový kávovar je takový, kdy jste do přípravy a výsledné podoby kávy zapojeni i vy. Sami si odměříte množství kávy, jak dlouho necháte vodu přetékat a do jak velkého hrnečku. Velmi tedy záleží i na vašich schopnostech. Každopádně pákové kávovary jsou čím dál tím oblíbenější, protože káva z nich prostě chutná líp. Cena je také oproti automatickým kávovarům nižší.

Automatický kávovar za vás udělá vše, od mletí kávy až po její tvorbu. Je to samozřejmě pohodlnější a rychlejší varianta, která ušetří vaši práci. V dnešní době jsou již takové automatické kávovary, které se chutí kávy velmi blíží k těm pákovým.

Kapsle?

Další variantou jsou kávovary kapslové, které aktuálně zažívají veliký boom. Určitě si všichni vybavíme atraktivní reklamy práv na tento druh kávovaru. Pravdou ovšem je, že milovníci kávy by se této variantě spíše vyhnuly. Když milujete pizzu, tak si také raději dáte čerstvou a dobře udělanou než jakýsi zamražený polotovar. To stejné platí u kávy, nejlepší je ta, kterou si čerstvě namelete a necháte projít horkou vodou. Nic lepšího prostě není.

A jak vybrat kávovar správně?

Každý má jiné preference, stejně jako u všech dalších věcí. Někdo je absolutní blázen do kávy a nepořídí si ani jeden z výše jmenovaných, ale bude si dělat starou dobrou filtrovanou kávu, další zas nechce nic řešit a prostě si jen nakoupí kapsle s rlznými druhy a příchutěmi. Je jen na vás, co od kávovaru chcete a očekáváte a jak moc jsou pro vás určitá kritéria důležitá.