správná matrace

Správná matrace vám zlepší spánek i celý život

Cítíte se ráno rozlámaní a vlastně unavení tak, že byste spali dál? Přes den se vám zavírají oči a pobolívají záda nebo celé tělo? Je čas tedy vyměnit matraci. Správná matrace má vliv nejen na spánek, ale tím pádem i na celé vaše fungování během dne!

Správná matrace je alfou a omegou kvalitního života

Spánek a regenerace organismu přes noc výrazně ovlivňuje i to, jak bude probíhat každý váš den. Když se dobře vyspíte, budete mít více energie, budete produktivnější, pozornější, mít lepší náladu a budete lépe zvládat složité či stresové situace. Vaše tělo po fyzické stránce vám také poděkuje, protože se rozloučíte s bolestmi zad, krku či beder.

Jak vybrat správnou matraci?

Výběr matrace je velmi individuální a měl by vyhovovat vašim konkrétním představám a požadavkům. I když si vyberete drahou kvalitní matraci, nemusí odpovídat tomu, co vy sami potřebujete. Měli byste se zamyslet nad tím, jaká tvrdost matrace vám vyhovuje, jaký materiál a podobně.

Tvrdost matrace

Tvrdost byste měli vybírat s ohledem na vaše preference, váhu, věk a pohodlnost. Matraci byste si tedy měli ideálně vyzkoušet. Svou roli hraje také to, v jaké poloze nejčastěji usínáte a spíte, případně jak dlouho denně věnujete spánku. Pokud spíte spíše na břiše, zvolte matraci středně tvrdou, která zajistí vodorovnou polohu vašeho těla. Jestliže máte raději spaní na zádech, pak je vhodnější matrace tvrdší, naopak pro spaní na boku spíše měkčí.

Přečtěte si také: Vyměňte svou televizi za projektor.

Materiál

Buď můžete zvolit matraci pěnovou či s pružinami. Matrace z pěny nabízí velké množství možností, jako jsou paměťové pěny, termoregulační, extra odolné a další. Pružinové matrace jsou už samozřejmě mnohem kvalitnější než kdysi, ale stále počítejte s tím, že pruží mnohem více než ty pěnové.