Čistý bazén po celé léto lze mít i bez námahy!

Čistý bazén po celé léto lze mít i bez námahy!

Vlastní bazén je velikou výhodou pro příjemné trávení horkých letních dnů. Je ovšem také starostí, protože péče o bazén může být mnohdy namáhavá a zabere vám nějaký ten čas. Neustálé lovení nečistot a čištění může dokonce některé o jeho pořízení odradit. Ukážeme vám ale, jak lze mít čistý bazén, a to i bez námahy.

Domácí bazény je potřeba čistit od spadaného listí a jiných nečistot, ale také od mikroorganismů, které ve vodě vznikají.

Prvním důležitým bodem před samotným čištěním je napuštění bazénu čistou vodou. Když jej vyplníte vodou, která není znečištěná, nevzniknou vám tak rychle nežádoucí sedimenty či mikroorganismy.

Filtrace v bazénu je klíčem k čisté vodě

Na filtraci opravdu nešetřete a ideálně se poraďte s příslušným odborníkem. Dobrá filtrace je účinná a zvládá přefiltrovat všechnu vodu z bazénu alespoň jednou za 5 hodin. Nečistí přitom vodu pouze od na první pohled viditelných nečistot, ale také pylů a nánosů, které podporují vznik plísní či řas. Pokud máte kvalitní filtraci, nemusíte bazén vyplnit takovou dávkou chemie.

Moc nebo málo? S chemií to příliš nepřehánějte

Voda v bazénu by měla mít neutrální pH, které měříme pomocí speciálních testovacích papírků. Právě podle hodnoty pH doplňujeme do vody chlór. Pokud je pH nižší či vyšší dostaví se většinou problémy se zapáchající vodou, ve které se chlór začne rozkládat a přestane odstraňovat nečistoty. Pokud se tak stane, je čas na tzv. chlorový šok, který bazén kompletně vyčistí.

Ekologická cesta?

Skvělým způsobem, jak bazén ochránit před bakteriemi a řasami, je také obyčejná sůl. Slaná voda eliminuje velké množství bakterií, virů i jiných mikroorganismů a je navíc šetrnější k pokožce. Její využití se doporučuje u dětí, ale i dospělých, kteří mají problém s atopickým ekzémem či citlivostí na chlór.