Fotovoltaická elektrárna pro váš dům

Fotovoltaická elektrárna pro váš dům

Fotovoltaická elektrárna – tento pojem v posledních době skloňovaný stále častěji. Jedná se o jeden z ekologických způsobů výroby elektřiny pro váš rodinný dům. Ušetří vám nejen starosti při sledování měnících se částek za dodávku energie, ale samozřejmě i finance. Fotovoltaické systémy lze aplikovat nejen na celý dům, ale například pro pouhý ohřev vody.

Dotace na elektrárny

Fotovoltaika je nyní probíranou na všech frontách. A to i díky štědrým dotacím od státu, které může snadno získat téměř kdokoliv. Většina firem, které fotovoltaické systémy zařizují a instalují, vám navíc s vyřízením dotace pomůže a obstará i veškerou dokumentaci a byrokracii.

Dotace na fotovoltaické systémy činí až 220 tisíc korun. Fotovoltaická elektrárna vám ale následně ušetří další peníze, které byste běžně vydali na čerpání energie.

Přečtěte si také: Wellness na vlastní zahradě.

Jak fotovoltaika funguje?

Po instalaci fotovoltaiky budete víceméně nezávislí a vaším primárním zdrojem energie bude právě vaše elektrárna. Pokud výrobou elektřiny pokryjete svou potřebu a máte nabito na 100 %, nebojte se, nepřijdete zbytečně o další možnost nabíjení. V tomto případě se budou přebytky „přeprodávat“ do vzdálené baterie v podobě běžné distribuční sítě. V případě, že poté dočerpáte vám vyrobenou energii, doplníte si své zásoby ze sítě, kde jste si již elektřinu předtím uložili.

Pokud je vaše spotřeba dlouhodobě nižší než výroba, můžete svůj přebytek prodávat.

Nezávislost

Fotovoltaická elektrárna vás učiní nezávislými až 140 dní v roce! Díky vyrobené energii tak budete moci po takovou dobu v klidu spát a čerpat ze svých vlastních zdrojů. Nadbytky si navíc můžete uložit a využít i v případě, že výkon fotovoltaiky nebude tak velký.