pokojové rostliny z avokáda

Vypěstujte si pokojové rostliny z toho, co máte doma

Máte rádi květiny, pokojové rostlinky a péči o ně? A chcete své zahradnické schopnosti posunout o level výš? Pak si zkuste vypěstovat rostliny od samého začátku, a to od semínka. Nepotřebujete k tomu ani nic kupovat. Vystačíte si s tím, co vám doma zbyde po jídle.

Avokádo

Nejjednoduššími základy pro vypěstování nových květin jsou semínka z citrusů a avokáda. U avokáda při přípravě vydlabete vnitřek, ale pecku určitě vyhazujete. Dá se přitom jednoduše zasadit a vyroste z ní hezká rostlinka. Do pecky stačí udělat tři dírky a do nich vložit špejle. Dírky udělejte asi v polovině velikosti avokádové pecky, tak, aby pomocí špejlí držela ve sklenici s vodou. Voda by opět měla dosahovat poloviny pecky. Sklenici takto umístěte na slunné a teplé místo a čekejte, až avokádo vyklíčí.

Vodu pravidelně doplňujte a také ji jednou za pár dní celou vyměňte. Z pecky postupně začnou vylézat kořínky a výhonky. Jakmile se začnou objevovat větší listy a kořenů již bude hodně, avokádo zasaďte do květináče.

Přečtěte si také: VÍTE, JAK SPRÁVNĚ POUŽÍT ALOBAL?

Citrusy

Stejně jednoduše můžete zasadit jakékoliv citrusy. Po jejich použití pouze vyjměte semínka, kterých uvnitř najdete plno a umístěte je do navlhčené vaty. Tu dejte opět na sluníčko a udržujte ji stále vlhkou. Po pár dnech vám začnou semínka klíčit. Jakmile se začnou ukazovat první kořínky, zasaďte je do vhodného substrátu a zalévejte. Po nějaké době vám vyrostou drobné lístky.

Protože je sázení tak jednoduché, můžete ho využít jako zábavu pro děti, které budou s nadšením sledovat změny, které na obyčejné pecce či semínku nastanou, když je budou pravidelně zalévat a následně zasadí.