Letní bouřky: Jak před nimi ochránit dům?

Letní bouřky: Jak před nimi ochránit dům?

Bouřky jsou aktuálně velmi žhavé téma. Objevují se čím dál častěji a ve větší síle. Poslední víkendové bouřky měly za následek mnoho nehod, spadaných stromů i zničených domů. Jak před bouřkou ochránit váš dům i zahradu? A může být bouřka nebezpečná, když jste doma?

Letní bouřky, silný vítr a přívalový déšť. To vše je v posledním týdnu na denním pořádku a škody se jen načítají. Je proto potřeba shrnout si některá pravidla, která mohou zabránit poškození vašeho domu, auta nebo vašeho zdraví.

Přečtěte si také: HYPOTÉKA V ROCE 2023: JE VŮBEC DOSAŽITELNÁ?

Na zahradu nezapomínejte

Na zahradě při příchodu deště a bouřky schovejte všechny předměty, které by mohl vítr odnést, shodit nebo jinak poškodit. Nezapomeňte na veškerý zahradní nábytek, deštníky, ale i různé nářadí, jak je konev, rýče a podobně. Pokud možno, odneste také truhlíky a květináče.

Doma pečlivě zavřete všechna okna a pokud možno, nepoužívejte žádné elektrospotřebiče. Ze zásuvky vypojte vše, co je možné, aby nedošlo k poškození spotřebičů při případném uhození. To se týká zejména věcí, které mají obrazovku, tedy televize, počítače a telefonu.

Auto zaparkujte chytře

S bouřkou velmi často přicházejí také kroupy, nebo zkrátka ve vzduchu poletuje vše, co vítr odnese. Proto zabezpečte také své auto, aby nepřišlo k újmě. Nejlepší variantou je samozřejmě umístění automobilu do garáže, pokud ji ale nevlastníte, umístěte ho na nějaké dobré místo v závětří. Ideální jsou pro to parkoviště blízko obytných domů, které chrání auta před nejsilnějším větrem. Rozhodně se vyhněte parkování pod stromy nebo v blízkosti podobného porostu. Vítr při bouřce totiž může strom shodit nebo odnést velkou větev, která vám může prorazit okno nebo poškodit kapotu.