Chybějící revize komína může vést k neštěstí i pokutě!

Chybějící revize komína může vést k neštěstí i pokutě!

Podzim je tady a s ním i související topná sezóna. Před začátkem topení nezapomínejte na revize komína, které jsou opomíjenou, ale důležitou záležitostí. Nejen, že zabraňuje vzniku nehody, poškození majetku i zdraví, ale také uložení pokuty v případě kontroly nebo vyplácení pojistného plnění.

Pokud v domě používáte kamna, je důležité, abyste je alespoň jednou ročně nechali podrobit kontrole. Kominík provede nejen revizi, ale i čištění komína, takže zabrání případným potížím a komplikacím.

Přečtěte si také: Víte, jak často byste měli provádět kontrolu komínů?

Jaký je rozdíl mezi revizí a kontrolou komína?

Mezi kontrolou a revizí komína je rozdíl, který je potřeba rozlišovat. Revize je jednorázová a provádí ji kominík nebo odborník s živnostenským oprávněním, a to ve chvíli, kdy komín zprovozňujete po létě, měníte druh paliva nebo zdroj vytápění nebo poté, co jste odhalili nějaký nedostatek nebo závadu. Po dokončení revize obdržíte revizní zprávu.

Přečtěte si takéFOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA PRO VÁŠ DŮM

Kontroly se oproti tomu musí provádět alespoň jednou ročně, a to ze zákona! Počet kontrol by se ale měl odvíjet i od toho, čím topíte, protože některá paliva jsou pro komín náročnější než jiná. Pří kontrole si můžete nechat komín také vyčistit.

Kontroly i revize jsou důležité

Kontroly komínu jsou rozhodně důležitou součástí vaší přípravy na zimu. Právě komín a jeho nedostatky nebo závady mohou způsobit velké škody. Při pravidelných kontrolách zabráníte riziku vzniku požáru a škod na majetku i lidském zdraví.