Precizní úklid ložnice: Jak na něj?

Precizní úklid ložnice: Jak na něj?

Léto už je za námi a asi leckdo po něm najde v domácnosti spoušť. Dovolené, festivaly a další letní akce, při kterých vám rozhodně myšlenky nepřišly na téma uklízení. A je to v pořádku, ovšem teď nastává období, kdy je potřeba nepořádek uklidit. Dnes se zaměříme na to, jak na pořádný úklid ložnice.

Fleky od potu, pyl a prach a špinavá okna. To vše může patřit mezi následky letních dní. Nečekejte na zimní úklid a vrhněte se do něj už teď!

Zbavte se prachu a pylu

Přes léto se k vám domů nepozorovaně dostal prach a pyl. A to, že letos málo pršelo, šíření jen a jen pomohlo. Prach a pyl nenajdete jen na viditelných místech, ale téměř všude. Proto je potřeba vyprat veškerý textil od ložního prádla až po záclony. Utřete mokrou hadrou všechny plochy nábytku, a pokud vlastníte knihovnu, pak se nevyhněte ani každé jedné knížce.

Přečtěte si také: ŠÍPKY JAKO LÉK NA VŠECHNO, NAUČTE JE DOBŘE ZPRACOVAT

Vyčistěte matrace

Matrace se na rozdíl od ložního prádla nemyjí tak často, nachází se v nich přitom nasáklý pot z horkých letních dní, ale i další bakterie a prach. Na matraci možná už teď najdete skvrny od zašlého potu, proto neváhejte a dobře je vyčistěte. Pokud máte na matracích návlek, není nic jednoduššího než jej sundat a vyprat. Pokud ochranný návlek nelze sundat, pak matraci pořádně ze všech stran vysajte a poté pomocí směsi sody a vody vykartáčujte. Netlačte příliš silně, abyste matraci neodřeli. Můžete použít i houbičku.

Vyměňte polštáře

Jsou vaše polštáře proležené a už tak úplně neplní svou funkci? Je na čase je vyměnit. Polštáře jsou navíc velmi často nosiči prachu a jiných alergenů. Jedná se totiž o součást postele, která je používána snad nejvíce. Usazuje se v nich také i přes povlečení mastnota z vlasů, ale i okolní prach. Proto neváhejte polštáře měnit pravidelně v rozmezí několika let.