Podle čeho si vybrat kávu na doma?

Podle čeho si vybrat kávu na doma?

Vedou vaše první kroky po probuzení ke kávovaru a pak se na ni těšíte i několikrát za den. Pak se určitě zaměřte na to, jakou kávu pijete, aby vám nejen dodala energii, ale především vám chutnala. V dnešní době najdete na trhu velké množství káv všech druhů a mít svou malou kavárnu u sebe doma nebylo nikdy reálnější. My vám dnes pomůžeme s tím, podle čeho si vybrat kávu na doma.

Za kávu, která vám bude chutnat, nemusíte utratit majlant, ale zároveň nemusíte pít obyčejnou Jihlavanku. Protože chutě má každý různé, ukážeme si několik bodů, dle kterých se z obalu dočtete, zda je pro vás daná káva ta pravá.

Prvním bodem, od kterého se ty další budou odvíjet, je způsob, jakým kávu připravujete. Máte doma stroj na espresso nebo používáte filtr či frenchpress?

Co je Arabica a co Robusta?

Určitě jste už tyto dva pojmy slyšeli a na obalech kávy se vyskytují běžně. Ve zkratce se jedná o dva druhy kávovníků, které se liší nejen svou chutí, ale i vlastnostmi. Robusta má mnohem vyšší množství kofeinu, ale její chuť je mírně trpká a hořká. Naopak v Arabice najdete bohatší chuť a ucítíte zde právě onu kyselost či sladkost. Asi vás tedy nepřekvapí, že kvalitnější kávu bude představovat ta, která je složená čistě z Arabicy.

Přečtěte si také: VYPĚSTUJTE SI POKOJOVÉ ROSTLINY Z TOHO, CO MÁTE DOMA

Vyberte si správnou zemi

Země, odkud káva pochází, je pro její chuť samozřejmě také důležitá. Mezi tradiční sázky na jistotu patří Brazílie, Kolumbie, Peru nebo Kostarika. Mezi sladší profily patří kávy vyrobené v Kostarice a Brazílii, ovocné a kyselejší kávy najdete v Keni nebo Kolumbii a ty neutrální pak v Etiopii.