Jak se zbavit zápachu v bytě?

Jak se zbavit zápachu v bytě?

Trápí vás v kuchyni nepříjemný zápach po smaženém či připáleném jídle? Nebo jste měli na návštěvě kuřáka, jehož kouř z cigaret teď cítíte v celém bytě? Poradíme vám, jak se rychle a opravdu efektivně zbavit zápachu v bytě a provonět ho příjemnou vůní.

Pokud se vám v bytě usadil pach po smažení či pečení obědu, ne vždy to vyřeší difuzér nebo aroma spreje. Mnohdy se totiž zápach s vůní spíše smíchá a je to vše ještě horší.

Vyvětrejte

První pomocí na zápach je samozřejmě větrání. Otevřete dokořán okna, aby se vzduch v celém bytě vyměnil a profoukl. V tuto chvíli můžete použít vonný sprej, který se alespoň lépe a rychleji rozšíří po celém bytě.

Umyjte nábytek

Pachy se velmi snadno vsakují do dřevěného nábytku, pokud tedy v bytě stále cítíte nepříjemný pach, je potřeba se postarat i o tuto část. Ve vodě si smíchejte jedlou sodu a pár kapek aroma oleje. Touto směsí otřete stůl, komody i skříně. Nejen, že dodáte dřevu lesk, ale provoníte tím snadno celý byt. Díky sodě dojde navíc k vyčištění a neutralizování zápachu.

Záclony

Záclony jsou také skvělým lapačem prachu a pachů. Proto je po každém smažení sundejte a vyperte. Díky své délce a tomu, že jsou umístěné u oken, totiž také dokáží šířit svou vůni do místnosti