tiny house

Fenomén jménem tiny house

V posledních letech je trendem zejména u mladších lidí takzvaný tiny house. O co se jedná? A v čem jsou výhody života v minimalistickém způsobu bydlení?

Malé domečky, které označuje název tiny house, mohou být řešením pro ty, kteří už nechtějí žít někde v pronajatém bytě. Nepotřebujete dokonce ani vlastní pozemek či zřizování hypotéky. Tiny house je mobilní, alternativní bydlení, které vám vrátí svobodu. Umožní vám parkovat a tím pádem bydlet všude, kde vám to dovolí.

Minimalismus v bydlení

Principem těchto minidomků je to, že vnitřní prostor je opravdu vybaven minimalisticky. Každý centimetr se počítá, a proto je nutné zredukovat svůj život na minimální počet potřebných věcí. Většinou jsou tiny houses velké jen do 90 metrů čtverečních a nachází se v nich postel, koupelny, malá kuchyňka a případně menší pracovní stolek. Zatímco pro některé to může znít jako noční můra, jiní berou dům na kolečkách jako životní sen a cíl.

Zaparkujte kdekoliv

Domeček si můžete zaparkovat u lesa, u řeky nebo někde u louky. Každé ráno se probudíte do přírody a oprostíte se od velkoměsta a jeho pravidel.

Přečtěte si také: Proč je důležité pravidelné mytí fasády?

Bez závazků a povinností

Hlavním důvodem, proč se stal tiny house takovým trendem, je především svoboda. Nepotřebujete vlastnit pozemek a mít miliony na účtu, nebo se zavázat k hypotéce na 30 let. Domek není tak finančně náročný, ani vybavení, kterého bude minimum, vám nesebere tolik peněz. Částku, kterou byste měsíčně dali za nájem nebo hypotéky, můžete vložit do cestování, vzdělání nebo prostě odložit na horší časy.