Jaké pokojové rostliny nemůžete zabít přelitím?

Jaké pokojové rostliny nemůžete zabít přelitím?

Výběr pokojových rostlin se neřadí zrovna k těm nejjednodušším činnostem na světě. V současné době je na trhu k dostání tolik pokojových květin, že není opravdu snadné vybrat si pár z nich, které budou zdobit naši domácnost. V drtivé většině případů se investuje do takových květin, které jsou stálezelené a které navíc snesou jakkoli hrozné zacházení. Bohužel i takové květiny však mohou padnout na přelití. Existují však pokojové rostliny, které nepadnou ani tehdy, kdy je přelijete. Víte, jaké to jsou? 

Pokojové rostliny jako takové jsou určitě skvělým bytovým doplňkem. Jenže to není bytový doplněk jako každý jiný, o tento bytový doplněk se musíte zkrátka starat. Drtivá většina lidí zapomíná na pravidelné zalévání, pak se tu však najde druhá skupina lidí, která naopak květiny přelévá. Otázkou je, co je horší? 

Podle znalců je horší přelití. Z toho se totiž květina nedostane. Najdou se však takové druhy pokojových rostlin, které zvládnou i přelití. Věřili byste tomu? 

Jednou z takových rostlin je domácí štěstí 

Znáte rostlinu zvanou domácí štěstí? Jedná se o rostlinu helxine soleirolii, kterou poznáte díky zeleným popínavým šlahounům, jež mají malinké lístky ve tvaru slz. Nejčastěji se s touto rostlinou setkáte u chovatel terarijních zvířat, jedná se totiž o častou rostlinu sídlící právě v teráriích. Kromě terárií se však pěstuje i v závěsných květináčích. Když ji zasejete ke zdi, začne se po ní usilovně plazit.  

Vraneček jako další rostlina, které nevadí přelití 

Další rostlinou v pořadí, které nevadí přelití, je také takzvaný vraneček neboli selaginella. Jedná se o velmi vytrvalou rostlinu, která má mnoho variant. Nejčastěji se pěstujeme v závěsných koších, ale také se využívá pro zakrytí půdy.  

Šáchoru taky nevadí přelití 

Do třetice tu je takzvaný šáchor, tedy rostlina s vysokými výhonky s výrůstky, které trochu připomínají deštníky. Šáchor dokonce najdete v tropických bažinách, je o něm známé, že některé jeho odrůdy přežijí i ve stojaté vodě.