Nové povlečení, kupa dekorací. I tak lze zútulnit ložnici

Nové povlečení, kupa dekorací. I tak lze zútulnit ložnici

I když se říká, že srdcem domu je kuchyně, mnozí lidé mohou namítat. Přece jen více času se tráví v ložnici, kde je člověku i nejvíce příjemně. Tedy příjemně je člověku v ložnici jen tehdy, pokud je hezky zařízená a pokud je útulná. Pakliže není ložnice útulná, člověku se v ní i špatně spí. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí svou ložnici trochu zútulnit, přinášíme vám pár tipů, jak na to.  

Ložnice by měla být nejen útulná, ale také by měla být pohodlná, měla by také ctít partnerskou intimitu. Pokud to vaše ložnice zatím neumí, může k tomu pár věcí pomoct. Nemusíte se řídit tradičním čínským učením zvaným feng šui, abyste se v ložnici cítili dobře. Stačí dát na nás, dobrý pocit přijde posléze.  

Důležitá je barva místnosti 

Nejeden člověk se shodne na tom, že barva dělá dojem. V ložnici je nutné dbát na uklidňující barvy, žádné červené nebo neonové do ložnice nepatří. Takové barvy jen vzbuzují v lidech zájem a neklid, nedají člověku spát. Ideální jsou tedy barvy jemné, které jsou zároveň klidné a neutrální. K ideálním barvám patří například barva šedá, béžová, také barva světle zelená.  

Nové povlečení, které bude bránou do snů 

O povlečení se tvrdí, že by mělo být vstupní bránou do světa snů. Co je na tom pravdy, to nikdo netuší. Nicméně to stojí za vyzkoušení. Pořiďte si proto do své ložnice na dotek velmi příjemné povlečení, které však bude spíše jednobarevné. Mnohé vzory totiž mohou působit chladně, v takovém povlečení se vám spát dobře nebude.  

Kupa dekorací pro příjemnější pocit 

Abyste se cítili v ložnici dobře, pomůžou vám k tomu polštáře, polštářky či jiné podobné dekorace. Polštářky zajistí měkčí noc a něžné probuzení, jiné dekorativní předměty zajistí klid v duši. S dekoracemi to však nepřehánějte, každý předmět v ložnici by měl mít nějaký smysl.