Tipy, jak vyčistit odpad v domácnosti

Tipy, jak vyčistit odpad v domácnosti

Zbytky potravin nebo chuchvalce vlasů – nejen to ucpává odpady v domácnosti. Odpady se musí pravidelně pročišťovat, ale samozřejmě ne vždy to musí jít s pomocí odborníků a instalatérů. V mnoha chvílích si poradíte sami. Dokonce se doporučuje to nejdříve zkusit svépomocí, až poté zavolat instalatéry, kteří si účtují ohromné sumy za hodinu práce. Že nevíte, jak odpady pročistit? Poradíme vám. Dali jsme dohromady nejen babské rady, ale také efektivní chemikálie, díky kterým bude voda odtěkat stejně dobře jako před zaneřáděním.  

Nejčastěji nás trápí ucpané odpady v koupelně, konkrétně v umyvadlech a ve vaně, také nás trápí ucpané odpady v kuchyni, kde je dřez tím, co je ucpané. Už ale nenechávejte vodu dlouho odtěkat, už si nenechejte den znepříjemnit šíleným zápachem. Raději odpady co nejdříve vyčistěte, poradíme vám. 

Nejdříve to zkuste se zvonem 

Nemusíte používat žádné chemikálie ani nic podobného, zkrátka si vezměte na pomoc zvon. Zvon je na čištění odpadů, v domácnosti je rozhodně nepostradatelný. Málokdo ale ví, jak na ucpané odpady se zvonem. Je to snadné, umyvadlo s ucpaným odpadem uzavřete špuntem, do poloviny napusťte teplou vodu, poté odzátkujte a nasaďte zvon, který opakovaně zatlačíte a následně uvolníte.  

Není nad Krtky a podobné chemikálie 

Samozřejmě je tu možnost použít chemikálie, tedy takzvané žrouty odpadu. Jedná se třeba o Krtka, což je žíravina, tak opatrně při zacházení s ním. Funguje to snadno. Nahřejete odpady tak, že do nich nalijete horkou vodu, poté nasypete Krtka a opět zalijete horkou vodou. Odpad se během chvilky zničí.  

Jedlá soda a ocet jako neškodní pomocníčci 

Existují ale také babské rady na ucpaný odpad. Domácí hospodyňky nedají dopustit na klasickou jedlou sodu a ocet. Pokud smícháte k jedlé sodě přidáte asi hrnek octa, což následně nalijete do odpadu, a následně po dvaceti minutách k tomu přilijete vroucí vodu, snadno si takto pročistíte odpad.