Udržujeme a čistíme lednici

Lednice je běžnou, takřka nedílnou součástí každé kuchyně. Ukládáme do ní potraviny, které by se bez chladu rychle zkazily či které by bez chladu nepřežily. Bohužel lednice nepatří k těm elektrickým spotřebičům, jež nepotřebují žádné obskakování. Podle odborníků by se lednice měla čistit jednou za měsíc, aby se předcházelo jakýmkoliv nepříjemnostem. K pravidelné údržbě sice patří každoměsíční čištění, ale jak vlastně na to? Podívejme se na několik tipů, které pomohou a poradí s tím, jak správně vyčistit lednici.

Jak čistit lednici?

Lednici lze vyčistit hned několika způsoby. V současné době ženy sáhnou především po SAVU, jenže to není to nejlepší, čím lednici můžete čistit. Podívejme se na to však od úplného začátku. Nejdříve je nutné vytáhnout všechny potraviny. Těch pár hodin bez chladu jednoznačně vydrží (pokud máte v domácnosti lednice dvě, můžete potraviny přendat do lednice druhé). Následně začíná samotné čištění. Jak jsme zmínili, ženy upřednostňují roztok SAVA, ale je mnohem lepší použít vodu s octem. Je to nejen levnější řešení, ale také méně škodlivé řešení.

Použít můžete i vodu s jedlou sodou.

Jak se zbavit zápachu?

Mnohé lednice se potýkají se zápachem. Je to poměrně nepříjemné, není to však nic, co nelze vyřešit plátkem citronu. Citron je v domácnosti nepostradatelný pomocník, který je nutné mít skutečně neustále v lednici či na ošatce. Pomůže nejen proti vodnímu kameni ve varné konvici, ale pomůže i se spáleninami či efektivně bojuje právě se zápachem v lednici. Jestli se tedy potřebujete zápachu v lednici zbavit, dovnitř lednice dejte několik plátků citronu.

Případně můžete vyzkoušet misku s octem, funguje to stejně. Použít se dají i pohlcovače pachů, které nabízí mnohé známé firmy. Pohlcovače však nejsou nejlevnější, některé sice koupíte za padesát korun, kvalitnější však můžete koupit i za tisícikorunu.