výhody dřevostavby

Zděné stavby už lidi nebaví. Jaké jsou hlavní výhody dřevostavby?

Dřevostavby se opět vracejí do kurzu a stávají se oblíbenějšími. Domy ze dřeva mají své kouzlo, jsou ekologické a pro mnoho lidí působí zajímavěji než klasické zděné domy. V ČR je dokonce každý sedmý dům dřevostavba. Ukážeme vám, jaké jsou hlavní výhody dřevostavby.

Rychlost výstavby

Oproti klasické zděné stavbě mají dřevěné domy mnohem kratší dobu výstavby. Stavba navíc není vázána na počasí, takže můžete začít téměř kdykoliv a nemusíte se ohlížet na podmínky počasí, teplotu a podobně. Samotná hrubá stavba může být hotová dokonce už za 8 týdnů!

Protože je dřevo snadno opracovatelné, s různými kovovými spojovacímí prostředky ho spojíte raz dva. Montáž dřevěných staveb ke tedy také velmi jednoduchá.

Nižší cena

Velkou výhodou dřevostavby je variabilita stavebního materiálu. Netýká se to jen dřeva, ale i tepelných izolací. Díky tomu a krátké době výstavby má dům ze dřeva o dost nižší cenu než běžné stavby.

Ekologie

Nejen, že je dřevo přírodní materiál, ale také má velmi nízké emise při těžbě. Díky své malé hmotnosti a lehkosti zpracování zatěžuje také menším způsobem životní prostředí při přepravě. Na zpracování dřeva je potřeba 3-5 x méně energie než na jakýkoliv jiný materiál!

Připravené na okamžité použití

S krátkou dobou výstavby souvisí také to, že dřevěné domy nemusí na rozdíl od zděných prosychat. Ihned po dokončení jsou připravené pro své obyvatele a působí útulně. Navíc si právě po dokončení můžete užívat specifickou vůni dřeva, která bude všudypřítomná.