Existuje nějaký přírodní repelent, který vás ochrání před komáry?

Existuje nějaký přírodní repelent, který vás ochrání před komáry?

 

Léto má víceméně samé výhody od teplých a dlouhých večerů, hezké počasí, až po dovolené a koupání se ve vodě. Přináší ale také hmyz, a zejména komáry, kteří se objeví snad všude a dokáží vám znepříjemnit hezký letní večer. Existuje ale nějaký přírodní repelent, který je od vás odradí?

Komáři jako přenašeči vážných onemocnění

Komáři nejsou problém jen kvůli toho, že jsou otravní, bzučí vám u hlavy celou noc a nechávají za sebou svědivé boláky. Hlavní problém spočívá v tom, že také přenášejí vážná onemocnění, například malárii, boreliózu nebo zimnici a další. Zatímco většina onemocnění se u nás nevyskytuje, lymská borelióza se ukazuje stále častěji.

Přečtěte si také: STO ZPŮSOBŮ, JAK ZPRACOVAT CUKETY

Abyste na sebe nemuseli neustále stříkat chemické repelenty, máme pro vás několik rad a tipů na přírodní látky, které komáry odpuzují.

Přírodní repelent

Komárům moc nevoní citrus a eukalyptus. Na internetu již najdete celou řadu vonných olejů či sprejů na tělo s kombinací těchto vůní. Celkově je odradí výrazná vůně, proto se doporučuje mít na balkonech či parapetech velmi aromatické rostliny a byliny. Mezi ty patří levandule, bazalka, máta nebo tymián a rozmarýn. Byliny nejsou přírodním repelentem jen pro komáry, ale i pro další druhy hmyzu.

V bytě se vám také rozhodně vyplatí investovat do instalace ochranných sítí proti komárům.

Pokud už vás komár přece jen kousne, je dobré ošetřit místo, aby vás tolik nesvědilo. K tomu použijte například aloe vera gel, tea tree olej nebo ledové obklady.