Díky jakým pokojovým rostlinám se vám bude lépe dýchat v interiéru?

Díky jakým pokojovým rostlinám se vám bude lépe dýchat v interiéru?

Bez pokojových rostlin to zkrátka není ono. Pokojové rostliny patří do každého interiéru, díky nim se vám bude v interiéru lépe dýchat. Dokážou totiž vyčistit vzduch. Málokdo ví, že pokojové rostliny se hodiny se hodí také do kanceláří, jelikož dokážou člověka přivést k novým a lepším nápadům, dokážou ho zbavit stresu a mimo jiné dokážou člověku přinést chuť do práce. Navíc se lidé díky pokojovým rostlinám cítí daleko spokojenější. 

To, že pokojové rostliny jednoznačně patří do interiérů, o tom není pochyb. Nabízí se však otázka, jaké konkrétní pokojové rostliny v interiéru mít, aby se nám v něm dobře dýchalo. Přinášíme tipy na pokojové rostliny, které jsou typické tím, že zajistí, aby se vám v interiéru lépe dýchalo.  

Tchynin jazyk 

I když je tchynin jazyk paradoxně jedovatá rostlina, díky ní se vám bude v interiéru lépe dýchat. Tchynin jazyk se dokonce považuje za rostlinu, kterou nikdo nemůže zabít – zvládne přežít v jakýchkoli podmínkách. Tchynin jazyk je zároveň považován za rostlinu, která je jednou z nejlepších ve filtraci chemických látek ve vzduchu.  

Šplhavnice zlatá 

Další takovou pokojovou rostlinou je šplhavnice zlatá, která dokáže efektivně a účinně pročistit vzduch od formaldehydů a jiných nebezpečných látek. Ani šplhavnice zlatá nevyžaduje žádnou speciální péči, nesebere vám nijak mnoho sil.  

Chrysalidokarpus nažloutlý 

Další rostlinou perfektně čistící vzduch je chrysalidokarpus nažloutlý, což je rostlina, která je velice zdatná v přeměně CO2 na kyslík. Aby vám efektivně pročistila vzduch, vyplatí se jí jedenkrát týdně otřít listy. Párkrát do roka ji na chvilku přestěhujte ven, ať nabere sil.  

Kromě zmíněných pokojových rostlin se vám bude dobře dýchat v místnosti, kde roste ledviník ztepilý nebo třeba břečťan popínavý. Za čističku vzduchu se mimo jiné považuje i zelenec nebo obyčejná barevná gerbera.