Do zahradního jezírka patří rybičky, ale jaké?

Do zahradního jezírka patří rybičky, ale jaké?

Chcete něčím zpestřit svou zahradu, ale nevíte, co by ji tak mohlo oživit na první pohled? Co třeba zahradní jezírko, které je aktuálním trendem? Zahradní jezírko se hodí na menší i větší zahrady, díky němu je zahrada hotovou oázou klidu. V takovém jezírku můžete pěstovat třeba krásné a elegantní lekníny, chovat v něm můžete rybičky. Ostatně bez rybiček by zahradní jezírko nebylo zahradním jezírkem, nemyslíte?  

Jestliže jste se pro zahradní jezírko rozhodli, možná si nejste jistí tím, jaké ryby se do vašeho jezírka hodí. Přece jen ryb je jako máku a chcete, aby se konkrétnímu druhu ve vašem jezírku dařilo. A s tím pomůžeme.  

Ryby vybírejte podle velikosti vašeho jezírka 

Ryb, které si můžete pořídit do svého zahradního jezírka, je mnoho. Jenže každá ryba ke svému spokojenému životu potřebuje jinak velké jezírko. Pokud jste majitelem zahradního jezírka, které nemá objem větší než tisíc litrů, výběr se vám rapidně zužuje. V takto malém jezírku nevydrží každá rybka, ale najde se pár druhů, jež mohou žít i v takto malém jezírku. Vhodný je třeba karas, ale nemůžete kupovat mnoho jedinců této ryby. Maximálně patnáct kusů, shodují se odborníci. Nenáročná je však taky slunka, která může dorůst až do deseti centimetrů.  

Jestliže máte jezírko o objemu zhruba 2500 litrů, vybíráte si už z většího množství ryb. Samozřejmě můžete investovat do karasů, ale taky do jesenů nebo línů. Krásné budou i hořavky duhové nebo koljušky, které taky můžete chovat v takto velkých jezírcích.  

Pak tu jsou ještě jezírka o objemu pět tisíc litrů, kam patří i koi kapři. Do ještě větších jezírek, která mají i deset tisíc litrů, už můžete dát jakoukoli rybu. Nejpopulárnější jsou koi kapři a jeseteři.  

Kde nakoupit ryby do zahradního jezírka? 

Ptáte se, kde můžete ryby do zahradního jezírka nakoupit? Můžete je koupit třeba u prodejců ve zverimexech, ale taky od prověřených chovatelů, kteří se vám zaručí za původ ryby. Pamatujte ale na to, že o ryby se v zahradním jezírku musíte starat. Potřebují krmit, musíte je zazimovat, případně léčit, když onemocní.