Jaké bylinky vás v domácnosti zbaví komárů?

I když doba, kdy nás komáři sužovali nejvíce, už je za námi, stejně se mohou v domácnosti vyskytnout otužilí jedinci, kteří se ukrývali třeba za závěsem. Mnozí z nás letos boj s komáry prohrávali, byli pokousaní doslova až na kost. Abyste tomu příští rok zamezili, prozradíme vám už nyní, co na komáry zaručeně pomáhá. A repelenty to kupodivu nejsou.  

Komáři nás letos nesužovali jenom u táboráků, ale trápili nás i během spaní v naší ložnici. Dostali se během velkých veder do interiéru otevřenými okny, přece jen jsme neustále větrali, i když jsme neměli na oknech ochranná síta. Většina lidí se snažila bránit se repelentem, ale komáři byli letos poměrně odolní a zvládli i repelent. Proto je třeba příští rok vyzkoušet trochu jiné triky, které na komáry zabírají. Co třeba vyzkoušet bylinky, které nepustí do interiéru ani jednoho nevítaného komára? 

Takových bylinek, které pomáhají proti komárům, je neskutečně mnoho. Vybrali jsme však jen hrstku z nich, které zaručeně fungují a které nás ochrání nejen před komáry, ale taky před jiným létajícím hmyzem.  

Záchrana jménem rýmovník 

Rýmovník patří k bylinkám, které se začínají pěstovat ve stále více domácnostech. Jedná se o záchranu při rýmě i při jiných nemocech. Jeho vůně připomíná směs meduňky, eukalyptu a máty, což je pro komáry to nejhorší možné složení. Pokud dáte rýmovník na okno vaší ložnice, vsaďte se, že do ní ani jeden komár nezavítá. A společně s ním nezavítá do ložnice ani moucha nebo další obtížný hmyz.  

Krása jménem levandule 

I levandule je bylinka, která nás dokáže před komáry spasit, respektive dokáže nás spasit i před jiným obtížným hmyzem. Její vůně je nám velice sympatická, ovšem hmyzu ne. Nezáleží na tom, jestli je levandule čerstvá nebo usušená, dokáže zahnat i nepříjemné moly, kteří se nám dostali do kredencí v kuchyni.