okna

Dojem a funkčnost vašich oken závisí i na výběru vhodných doplňků

Nová okna jsou základem spokojeného bydlení a také potřebné ochrany vůči vnějším vlivům. Pokud jste se k tomuto kroku uchýlili, určitě děláte dobře a během let to jistě oceníte. Co byste ovšem také neměli zanedbat je výběr doplňků, které celkový dojem z nových oken dotváří. A nejde jen o dojem, ale i celou řadu praktických bonusů, které s tím získáte.

Úkolem tohoto textu je představit čtenáři různé věci, které k oknům jednoznačně patří, popřípadě na koho se při případném nákupu obrátit.

Čím se vyplatí okna doplnit

  • parapety, které budou s okny příjemně ladit
  • záclony a závěsy
  • květinová a dekorační výzdoba umístěná na parapetu
  • rolety nebo žaluzie

Parapety

V případě designově sladěných parapetů se jedná o naprostou samozřejmost, která by u vašich oken prostě neměla chybět. Většinou se k jejich montáži přistupuje ihned po instalaci oken, aby si tím člověk odbyl veškerou “špinavou” práci.

Záclony a závěsy

Interiér po zhotovení základních pracích spojených s okny vypadá poněkud holý. Proto se vyplatí zainvestovat do záclon a závěsů, které jej vhodně doplní. Prostor pak vypadá daleko hřejivější a pokud si koupit více druhů záclon i závěsů, můžete počítat s tím, že s každou výměnou dojde k příjemné změně celkového dojmu z místností. Takže rutině k vám nadobro zahradíte cestu.

Květiny a dekorace

Parapety sami o sobě nevypadají příliš hezky, pokud nejsou doplněny o květinovou a dekorační výzdobu, s níž budou působit na první pohled živelněji. Trocha zeleně je navíc vítaným společníkem s téměř každé místnosti (kromě ložnice, tam se podle Feng Shui nehodí). Dekorační keramika se také vítaným společníkem.

Rolety a žaluzie

Z hlediska funkčnosti a praktičnosti byste rozhodně neměly zapomínat ani na rolety a žaluzie. Nikdo z nás si určitě nepřeje, aby ve večerních hodinách měli sousedé možnost sledovat vás pod nočním osvětlení v kterékoli místnosti. Zároveň se v létě nějak potřebujete chránit před slunečním svitem, který dokáže být hlavně po ránu neuvěřitelně otravný a během dne naprosto spalující.

Koupě oken sama o sobě stojí opravdu hodně peněz. Proto neváhejte využít možností, kdy se dají nakoupit rolety za akční ceny. Na kráse ani funkčnosti jim nižší cena rozhodně neublíží a vy budete mít dobrý pocit, že jste dokázali minimalizovat náklady.

Pokud se rozhodnete spíše pro žaluzie, nemusíte se bát úzkého výběru. S využitím toho správného prodejního místa si zajistíte široký výběr žaluzií, ze kterých se nakonec dokážete vybrat ty nejvhodnější.
Internet je perfektní sluha, díky kterému máte přístup ke zboží jakéhokoli druhu, využijte toho!