izolace

Investice do zvukové izolace vašeho příbytku se určitě vyplatí

Nechcete stále jen poslouchat lamentování vašich sousedů, kterým vadí nadměrný hluk vycházející z vašeho domova? Máte doma místnosti, které kvůli neustálému hluku ruší ostatní členy domácnosti? Tyto věci se mohou stát opravdu velkým problémem, který je potřeba co nejefektivněji vyřešit. Nejlepší možností je s faktorem hluku počítat už při samotné stavbě nebo rekonstrukci. Ovšem ani v průběhu bydlení se nejedná o problém s nereálným řešením.

Jak zamezit případnému hluku, který produkujete?

  • umístění koberců na podlahy
  • přístavba dílny nebo jednoduše odděleného prostoru, kde si můžete hlučet, jak se vám zlíbí
  • pořídit si kvalitní okna, která tlumí vnější i vnitřní hluk na minimum
  • montáž zvukové izolace do vašich podlah, stěn a stropů

Pokud už nějakou dobu bydlíte ve svém bytě a sousedi si neustále stěžují na hluk spojený s nadměrným dusotem a nebo čistě jen hlasitými kroky, dá se problém částečně vyřešit umístěním koberců na podlahy. Tím se úroveň hlučnosti kroků výrazně sníží, ovšem úplně se jí bohužel nezbavíte.

Jestli bydlíte v domě a manželce vadí, že děláte svým nářadím nebo například hudebním nástrojem rámus, můžete přemýšlet o přístavbě odděleného objektu, který bude sloužit jen vašich účelům a nebude nikoho rušit takovým způsobem, jako když se nenachází ve stejně budově. Ovšem neodhlučněný objekt svou funkci stejně nebude plnit na 100 %, takže se případným dalším hádkám zřejmě nevyhnete.

Okna dokáží ve vztahu k izolaci zvuku jak zvenčí, tak zevnitř, také sehrát svou roli. Také se ale nejedná o plnohodnotné vyřešení problému, spíš jen preventivní opatření, které časem stejně nebude stačit.

Nejefektivnější možnost ze všech

Zapomeňte na všechny ostatní možnosti, které vám v tomto článku byly prezentovány. Nejefektivněji potřebného výsledku dosáhnete zvukovou izolací vaší domácnosti. Pokud se rozhodnete pro umístění takzvané kročejové izolace na vaše podlahy, sousedé si už na nadměrný hluk nebudou nikdy stěžovat. Jednoduše proto, že k tomu nebudou mít žádný důvod.

Využití zvukových izolací ovšem není jen otázkou podlah, jak by se mohlo na první pohled zdát. Existují totiž i kvalitní akustická pěna s pomocí které odhlučníte i stěny a stropy, takže váš domov bude dokonale zvukově izolovaný.

S těmito materiály bude s vámi, vaší rodinou a lidmi kolem mnohem příjemnější soužití, než tomu bylo doposud. A to o přeci jde ve finále jde, no ne?