Jak zrenovovat nábytek, aby opět vypadal jako před lety?

Jak zrenovovat nábytek, aby opět vypadal jako před lety?

Koupě nábytku je velmi nákladná záležitost. V současné době opravdu drtivá většina lidí se snaží svůj stávající nábytek zachovat po co nejdelší dobu, jelikož ceny jednotlivých kusů nábytku jdou nahoru nehoráznou rychlostí. Mnozí lidé navíc chtějí svůj stávající nábytek udržet ve skvělém stavu co nejdelší dobu, jelikož právě nábytek zažil s nimi mnohé chvíle, na které rádi vzpomínají. Pokud máte taky takový pamětní nábytek, který však už nevypadá ve skvělém stavu, je třeba ho zrenovovat. Nemusíte si na to volat odborníky, takovou renovaci nábytku zvládnete hravě doma.

Renovovat nábytek je dnes velmi moderní. Jak jsme zmínili, mohou za to jak zvyšující se ceny nového nábytku, tak i vzpomínky, které se starým nábytkem máme. Renovace nábytku u odborníků však přijde na nehorázné sumy peněz, proto je daleko lepší investovat svůj čas a renovovat nábytek svépomocí. Není to opravdu nic složitého, jen je třeba vědět, jak na to.

Nejdříve se zbavte původního laku a nátěru

V případě, že se chcete pustit do renovace nábytku, musíte vědět, jak na to. Prvním krokem je odstranění původního laku a nátěru. To jde buď klasickým broušením, nebo případně opálením. Pokud jsou na nábytku ornamenty, snadno je vyčistíte či odstraníte chemickými odstraňovači.

Následujícím krokem jsou opravy, do nichž se musíte pustit s opatrností. Raději si přivolejte na pomoc domácího kutila, který vám pomůže zatlouct hřebíky nebo opravit to, co se opravit musí.

Nový nátěr jako poslední krok

Posledním krokem je nový nátěr. Mějte v hlavě už jasnou představu o tom, jak by nový nátěr nábytku měl vypadat. Poté ho jen natřete, a to kvalitní barvou. U dřevěného nábytku nezapomeňte na namoření či natření olejem nebo včelím voskem, aby dřevo mělo skvělou povrchovou ochranu a úpravu. Olej je možné použít dokonce kuchyňský na vaření, vůbec se toho nebojte.