Máte doma plovoucí podlahu? Víme, jak ji udržovat a čistit

Máte doma plovoucí podlahu? Víme, jak ji udržovat a čistit

Při stavbě domova lidé přemýšlí nad tím, jakou podlahu do domu pořídit. Většinou je v každé místnosti domova zcela jiná podlaha, pravdou ale je, že se začíná hlavně plovoucí podlaha pořizovat takřka do všech místností domu (tedy kromě koupelny). Důvodem je nejspíše jejich praktičnosti, ale také hezký design. Navíc jsou poměrně levné, snadno se pokládají. Plovoucí podlahy tedy rozhodně patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny, na které řada lidí nedá dopustit. Je však pravdou, že stejně, jako všechny ostatní typy podlahové krytiny, se musí i plovoucí podlaha udržovat a čistit, aby vypadala jako nová a aby vypadala stále dobře jako na začátku. A my vám poradíme, jak na údržbu.

Je však třeba zmínit, že údržba plovoucí podlahy není nic těžkého, jak vás strašili v obchodech. Jen je třeba vědět, co používat, aby se podlaha během údržby spíše neponičila.

Odstraňujte z podlahy každodenní nečistoty

I když se vám možná nechce každý den uklízet, měli byste pravidelně dennodenně odstraňovat z plovoucí podlahy nečistoty, které mohou fungovat jako brusný papír. Máme na mysli nečistoty, jako drobné kamínky nebo písek, jež mohou plovoucí podlahu naprosto zničit. Vezměte si proto denně do ruky ruční vysavač, se kterým snadno, hravě a rychle odstraníte to, co na podlaze být nemá.

Při vytírání opatrně s vodou

Plovoucí podlahy aspoň jednou za týden umyjeme vodou, tedy jinými slovy vytřeme podlahu. Při vytírání však používejte méně vody, u plovoucích podlah totiž platí, že čím méně vody, tím lépe. Doporučujeme používat například plochý mop s hadříkem z mikrovlákna nebo postačí i obyčejný dobře vyždímaný hadr.

Na údržbu plovoucí podlahy lze pořídit speciální prostředky

Pokud toužíte po neustále hezky vypadající plovoucí podlaze, doporučujeme investovat do speciálních prostředků, které jsou na plovoučky určené. Většinou obsahují leštidlo, které zajistí hezký vzhled podlahy.