Pěstujeme hortenzie na zahradě i vevnitř

Pěstujeme hortenzie na zahradě i vevnitř

Hortenzie patří k nejoblíbenějším rostlinám, které pěstujeme nejen na zahradě, ale také vevnitř v interiéru. Většina pěstitelů se domnívá, že hortenzie je možné pěstovat jenom na zahradě, ale není to tak. Můžete si jí ozdobit i vaši domácnost, pokud o to stojíte a pokud o to máte zájem. Květina, o které je nyní řeč, je typická svými nádhernými květy, které mají opravdu krásné zbarvení. Můžou být rudé, bílé, růžové i modré. Jakékoli zbarvení však přináší radost. Pokud plánujete také pěstovat hortenzii, poradíme vám, jak na venkovní i vnitřní pěstování.  

Pěstujeme hortenzii na zahradě 

Pokud se rozhodnete hortenzii pěstovat na zahradě, nejlépe uděláte, když ji zasadíte na prosluněné místo, kde bude mít slabě kyselou půdu. Ideální půda pro hortenzii se skládá z kompostu, rašeliny a taky z písku. Každá barevná odrůda vyžaduje, aby byla půda tvořená ze zmiňovaných věcí v trochu jiném poměru.  

Pěstování hortenzie na zahradě jinak není nic složitého, vyžaduje normální vlhkost. Zalévejte ji vydatněji jenom v období růstu a kvetení. Rostlina vynakládá více energie, potřebuje více vody. K zalévání však používejte jedině měkkou vodu, tvrdou doslova nesnáší. S vydatným zaléváním skončete na konci srpna.  

Nezapomeňte na hnojení, ideálně dvakrát měsíčně během růstu. Nejvhodnější jsou tekutá hnojiva, ale nesmí obsahovat vápník.  

Pěstujeme hortenzii v květináči 

Jak jsme zmínili, většina lidí to netuší, ale je to opravdu tak – hortenzie je možné pěstovat i v květináči v interiéru. Ideální stanoviště pro hortenzie je někde v polostínu, budou vám krásně kvést i na balkonech nebo v oknech. Co se týče zalévání, je důležité, abyste rostlinu zalévali opravdu pravidelně. Stejně tak ji nezapomínejte i doma hnojit, potřebuje dostatek živin, aby krásně vykvetla.  

Pokud ji pěstujete na chodbách, kde bývá hlavně v zimě zima, pamatujte, že hortenzie snese maximálně teplotu o osmi stupních Celsia. Při takové teplotě je zalévejte jen letmo, aby nevyschl kořenový bal.