Pěstujte doma echmeu, rostlinu s vlastní studánkou

Pěstujte doma echmeu, rostlinu s vlastní studánkou

Jak rozzářit svou domácnost? S pomocí pokojové rostliny, která je něčím atraktivní a něčím jiná. Přesně taková je například takzvaná echmea, která je považována za jednu z nejatraktivnějších bromélií na světě. I když si o ní možná říkáte, že se bude pěstovat poměrně těžce, není to tak – dokáže krásně přežít v bytových podmínkách. Je to velmi krásná rostlina, která působí jako bytový doplněk díky listové růžici rostliny, v níž se skrývá drobná studánka na vodu – je to taková nádržka na vodu, díky které žije a dýchá. 

Echmeu najdete volně růst v brazilských pralesích, kde roste zejména ve větvích stromů. Svou vlastní tůňku si uchovává do zásoby. Je to jedna z mála rostlin, která se zalévá právě do středu listové růžice. Jiným květinám toto zalévání vadí, této rostlině je to však nadmíru příjemné. Tento způsob zalévání rozhodně nevede k její hnilobě, naopak ji to prospívá a díky tomu roste.  

Nejčastěji se pěstuje echmea svazčitá.  

Jak echmeu pěstovat? 

Přemýšlíte nad tím, že si tuto krásnou rostlinu koupíte do svého domova, ale nevíte, jak ji pěstovat? Poradíme vám. Pěstování této rostliny není nijak těžké, naopak je to poměrně jednoduché. Echemu lze pěstovat ve vzdušném substrátu, ideální je pro ni substrát pro orchideje. Co se týče umístění, patří na rozptýlené světlo, ale nevadí jí ani přímé sluníčko (i v tomto se liší od ostatních druhů rostlin).  

Jelikož jí svědčí spíše světlé stanoviště, neměla by tedy být v místnosti, kde je bohužel méně než třináct stupňů Celsia. V její studánce by se neustále měly nacházet zhruba tři centimetry vody.  

Jak na hnojení 

I echmea se musí hnojit. Nejvíce hnojivo přijímá rosením, ale také slabým roztokem v dešťové vodě. Tento roztok je ideální během jara a léta. Nejlépe hnojivo přijímá hnojením na listy.