Potřebujete vyčistit vzduch? Pomohou vám pokojové rostliny

Potřebujete vyčistit vzduch? Pomohou vám pokojové rostliny

Máte v domě špatný vzduch, neustále vás něco nutí kašlat a nedýchá se vám dobře? Máme pro vás tip, a sice kupte si čističku, která vám pomůže vzduch vyčistit od bakterií a plísní. Je však pravděpodobné, že nebudete chtít do čističky vzduchu investovat. Měli byste tedy sáhnout spíše po rostlinách, které vzduch čistí, jelikož jsou to nejen levnější alternativy, ale také jsou to daleko, daleko vkusnější alternativy, které si zamilujete na první pohled.  

Pokojové rostliny opravdu nejsou jenom na ozdobu, jsou to rostliny, které dokážou krásně ozdravit klima v místnosti. Dokážou zadržet pach, mohou dokonce působit jako zvlhčovač vzduchu, což se hodí zejména do bytů, kde vládne suchý vzduch. Málokdo také ví, že pokojové rostliny dokážou pohltit i drobné škodliviny z nábytku, dokážou také eliminovat smog.  

Samozřejmě na každý problém pomáhá jiná rostlina. Seznamme se s těmi, které vzduch dokážou krásně vyčistit.  

Jaké pokojové rostliny jsou nejlepšími bojovníky a čističi vzduchu? 

Je otázkou, jaké pokojové rostliny jsou nejlepšími bojovníky a nejlepšími čističi vzduchu. Za nejlepší čističe vzduchu se považuje rozhodně chryzantéma nebo také gerbera, které nejen rozjasňují okolí, ale také pohlcují výpary a benzen. Gerbera je navíc unikátní rostlina, kterou by si měl pořídit zejména každý kuřák. Dokáže totiž pohltit výpary produkované kuřáky.  

Snížit koncentraci pevných mikročástic alergenů dokáže například břečťan nebo oblíbená nenáročná dracéna. Fíkus zase dokáže vyčistit vzduch od čistících prostředků.  

Kaktusy pomohou vzduch vyčistit od elektrosmogu 

Kaktusy jako takové jsou rostliny, které dokážou vzduch vyčistit například od elektrosmogu. To ocení všichni ti, kteří jsou dnes a denně v kontaktu s elektronikou a podobnými vynálezy a technologiemi. 

Svěříte svůj vzduch do rukou (či spíše listů) pokojových rostlin?