Rostliny do sucha. Jaké rostliny nevyžadují příliš závlahy?

Rostliny do sucha. Jaké rostliny nevyžadují příliš závlahy?

Suché léto prakticky bez dešťů – to je aktuální nadělení, které sužuje a trápí nejednoho zahrádkáře a pěstitele rostlin. Ti se totiž letos chtěli chlubit opravdu krásnou zahradou, která by byla pestrá a nad kterou by zrak přecházel. Jenže díky aktuálním vedrům to není tak snadné. Naštěstí existují i druhy rostlin, které milují sucho a kterým se daří právě v suché půdě za suchého počasí. Prozraďme si, jaké konkrétní rostliny sucho milují a které tak zkrášlí zahradu, i když počasí zrovna nepřeje.  

Aktuálním problémem je takzvané vysychání půdy, při němž dochází ke zvětšování sací síly. Pro rostliny se voda stává nedostupnou, posléze vadnou. Ale jak jsme zmínili, vysychání půdy nevadí všem rostlinám, některé to dokonce oceňují.  

Kokarda 

Jednou takovou rostlinou je pestrobarevná rostlina zvaná kokarda, která se pyšní obrovskou škálou sytých barev. Nejlépe se jim daří na místě, které je nezamokřené a kde je dobře propustná půda. Při správné péči a při ideálním řezu se můžete radovat z nádherných květin i během slunného podzimu, nejen během letních, horkých měsíců.  

Kohoutek věncový 

Znáte kytičku jménem kohoutek věncový? Jedná se o krásnou rostlinu zkrášlující každý trvalkový záhon. Obvykle září růžovými či fialkovými květy, mají velice atraktivní plstnaté listy. Nejvíce a nejbohatěji rostou během druhé poloviny léta.  

Levandule lékařská 

Levanduli lékařskou lidé pěstují nejen proto, že má blahodárné účinky na lidské zdraví, ale hlavně proto, že si poradí i se suchou půdou. Tu dokonce zbožňuje. Jedná se o jednu z nejvíce oblíbených bylinek, která se pěstuje, stejně tak je to jedna z nejvíce oblíbených okrasných rostlin, kterou si lidé sází do svých záhonů. 

Suché stanoviště má ráda, stejně jako sluníčko a dobře propustnou půdu. Dřevnatějící keříky jsou kupodivu mrazuvzdorné.