Stop běžným pokojovým rostlinám. Začněte pěstovat ty moderní

Stop běžným pokojovým rostlinám. Začněte pěstovat ty moderní

Pokojové rostliny jsou beze sporu nedílnou součástí lidských domácností. Pravdou však je, že mnozí lidé sází na klasické a staré známé pokojové rostliny, nesahají po pokojových rostlinách, které jsou dnes moderní. Mezi nejoblíbenější pokojové rostliny patří tradiční fíkusy nebo břečťany, ale pravdou je, že s nimi už je trochu nuda, nemyslíte? Oživte svou moderní domácnost něčím moderním, v tomto případě moderní pokojovou rostlinou, kterou vám bude leckdo závidět. 

Květiny se do domácností kupují proto, aby ji zútulnily. Navíc mnohé fungují jako čistička vzduchu, což ocení nejen alergici. Bohužel se stále dokola nakupují jedny a ty samé rostliny, které má už opravdu každý a které nikoho na první pohled neokouzlí. Proto se nabízí otázka, jaké rostliny si koupit, aby byly moderní a v kurzu. Obecně lze říct, že aktuálně jsou moderní velkolisté rostliny, které jsou zajímavě osázené. Prozraďme si několik moderních rostlin, s nimiž určitě zabodujete u svých známých a všech návštěv. 

Kokedamy 

Velice moderními rostlinami jsou takzvané kokedamy, kterým se také přezdívá japonská elegance. Jejich původ opravdu sahá do Japonska. Jsou typické tím, že jejich základem je mechová koule, uvnitř které se skrývá substrát. Ten se míchá vždy dle toho, jaký druh rostliny se v kouli bude pěstovat. Kokedamy krásně opticky zvětšují prostor a jsou výjimečnější než běžné pokojové rostliny.  

Sukulenty 

Moderní jsou také sukulenty, které se pyšní různými tvary a provedeními. Některé jsou barevné, jiné se nesou jen v odstínech zelené, další mají dužinaté listy do hvězdice, další do kuliček. Je zkrátka mnoho, mnoho sukulentů, které mohou zpestřit vaši domácnost. Pro co se rozhodnete? 

Aloe vera 

Svým netradičním tvarem a svými blahodárnými účinky na lidské zdraví si mezi moderními pokojovkami našla místo i aloe vera, která nemá v lásce průvan, vlhkost a také nemá ráda nedostatek světla.