růžová barva v interiéru

Růžová u vás doma? Ukážeme vám několik důvodů, proč to není špatný nápad

Film Barbie rozpoutal růžovou mánii, takže tuto barvu najdete na každém rohu. Objevuje se čím dál tím více v šatnících, make-upu, ale i v domácnostech. Růžová totiž působí mladistvě a dokáže rozzářit i zašedlé kouty vašeho domova. Nemusíte se růžové bát, existují totiž odstíny, které nejsou tolik zářivé a extravagantní.

Barva do každého bytu i domu

Pokud na vás růžová působí jako sladká holčičí barva, nenechte se mýlit. Možná tento pocit vzrůstá i kvůli uvedení Barbie do kin. Faktem ale zůstává, že růžovou lze do interiéru vkusně a jemně doplnit, a to i do nejvíce minimalistického interiéru.

Přečtěte si také: NEJŠPINAVĚJŠÍ MÍSTA VE VAŠÍ KUCHYNI, KTERÁ BYSTE MĚLI UMÝVAT ČASTĚJI

K čemu se růžová hodí?

Vše se totiž odvíjí od odstínu, který zvolíte. Pokud se chcete držet minimalistické linky, vyhněte se žvýkačkově růžové, místo toho vsaďte na starorůžovou nebo světlou klasiku. Světlá růžová bude ladit s šedou, vílou i béžovou, aniž by nějak narušila jejich pohodlí volající ráz. Pokud si troufáte trochu víc, bude se vám líbit také kombinace s lahvově zelenou, olivovou nebo černou barvou.

Pomalu, ale jistě

Růžovou můžete zvolit jen u barvy doplňků, ale i koberců a zdí. Ideální je začít pomalu, například s růžovými dlouhými svíčkami, povlaky na polštář nebo květinami. Právě květiny tvoří krásný přírodní prvek, u kterého dodá růžová celkovému vzhledu šmrnc.

Růžová je skvělou volbou pro tmavé a menší byty, protože se jedná o jemnou barvu, která evokuje světlo a jaro. Jednoduše vám tak pár růžových doplňků prozáří místnost.