Tipy, jak doma vyhubit octomilky a moly

Tipy, jak doma vyhubit octomilky a moly

Poletují vám doma otravné octomilky nebo moly? Tyto druhy hmyzu se vám dostanou do domácnosti velmi jednoduše, stejné jako mouční červi. Zbavit se jich ale už tak jednoduché není, proto vám ukážeme jednoduché tipy, jak mušky a moly vyhubit.

Drobné malé mušky, které milují ovoce a zeleninu, a doma vám poletují a krouží kolem vás. Můžou se vám uhnízdit i u květin a zbavit se jich je poměrně složité. Určitě jich najdete spoustu na parapetech, kolem dřezu, na ovoci i zelenině.

Octomilky, drobné mušky i moly k vám často zkrátka vletí oknem a začnou se u vás rychle množit. Mohou se k vám ale dostat také na ovoci a zelenině z obchodu. Protože je jejich cyklus množení velmi krátký a rychlý, budete jich mít zanedlouho po celé kuchyni plno. Drobné mušky navíc mohou napadat i vaše pokojové rostliny.

Jak na octomilky?

Aby se vám doma octomilky dál nemnožily, zataraste jim přístup ke zdroji, a to k ovoci, zelenině, sladkým nápojům i odpadkovému koši. Koš vynášejte častěji, udržujte ho zavřený a dezinfikujte ho. Nenechávejte na stole přezrálé ovoce ani sladké nápoje a šťávy. Dbejte také na důsledné oplachování dřezu, aby v něm nezůstávaly zbytky jídla nebo jiné bakterie.

Přečtěte si také: NEJŠPINAVĚJŠÍ MÍSTA VE VAŠÍ KUCHYNI, KTERÁ BYSTE MĚLI UMÝVAT ČASTĚJI

Jak se zbavit molů?

Mol je na první pohled nenápadný, ale rád si pochutná na vašich potravinách nebo dokonce oblečení. Aby se o vás moli vůbec neusadili, pravidelně větrejte skříně i spíže, umývejte je, perte oblečení. Do skříní ukládejte pouze suché oblečení a klidně mezi něj vložte pytlík se sušenou levandulí. Nejen, že vám bude oblečení vonět, ale také vůně odrazuje hmyz. Proti potravinovým molům uzavírejte sypké potraviny do uzavíratelných a těsnících nádob, pravidelně je kontrolujte a nenechávejte je příliš dlouho otevření.