moderní osvětlení jídelny

Tipy na moderní osvětlení jídelny. Nebuďte pozadu, buďte in

Jídelna je místnost domu, kde se schází celá rodina. Zkrátka a dobře se zde usedá k obědu, k večeři, snídá se zde a také se zde setkávají mnohé návštěvy, když obývák není dostatečně příjemné místo. Jídelna by tedy v každém případě měla vypadat moderně a sympaticky, na tomto dojmu se výrazně podílí také osvětlení. Pokud toužíte do své jídelny nainstalovat takové osvětlení, které se bude výrazně podílet na dobrém dojmu, poradíme vám.

I osvětlení se neustále mění. To, co bylo moderní před lety, už není moderní dnes. Pokud máte ve své jídelně nainstalované ještě nástěnné světlo, je načase ho nahradit něčím jiným. Abyste nebyli pozadu, ale byli naopak in, poradíme vám, na co konkrétně se zaměřit, jaká svítidla jsou nyní v kurzu.

Ne jedno, ale rovnou tři

Pokud se zajímáte o svět bydlení, víte, že je dnes důležité zejména to, kolik světel se rozprostírá nad stolem. Ideální počet jsou tři. Zdá se vám to moc? Kdepak, je to tak akorát! Tři svítidla na stolem v přesném rozestupu mezi sebou. To je aktuální hit ve světě bydlení. Ideální je, pokud jsou svítidla ještě měděná nebo stříbrná. Lesk a kovové barvy jsou také v kurzu.

Neohrnujte nos ani nad drátěnými svítidly. Jedná se o velice stylová světla, která je možné zakoupit v mnoha barvách. Nejlepší volbou jsou bílé nebo černé kousky, které také zavěsíte vedle sebe v přesném rozestupu.

Když jedno světlo bohatě stačí

Neumožňuje vám dům, abyste si do jídelny nainstalovali hned tři světla? V tom případě to zkuste s jedním, ale s pořádně masivním svítidlem. Pokud zvolíte jedno svítidlo, mělo by být tak masivní, abyste ho nepřehlédli. Ideální jsou obloukovitá světla nebo případně závěsná světla, která však nedosahují až ke stolu, ale je mezi světlem a stolem jistý rozestup.

Do jídelny se rozhodně nehodí bodová svítidla, která jsou tak malá, že si jich sotva někdo všimne.