nářadí

Bez jakého nářadí se na zahradě neobejdeme?

Prací na zahradě je na podzim skutečně mnoho. Jen málokdo je všechny stihne během prvního podzimního měsíce. Pokud jste se do práce dali a potřebujete s prací pomoct, doporučujeme vám zkusit to s nářadím, které vám práci dokáže poměrně ulehčit. Stejně jako do kuchyně patří mnozí pomocníci, i na zahradě se bez pomocníků neobejdeme. Ulehčete si také zahradní práce na zahradě.

Při výběru jednotlivých nástrojů buďte rozvážní. Pokud vám smíme poradit, zaměřte se především na ocelové nástroje. Mají celou řadu výhod. Například nepotřebují takřka žádné čištění, navíc jejich životnost je skutečně dlouhá. Stejně tak doporučujeme zvolit nástroje z uhlíkové oceli, které jsou levnější než čistě ocelové nástroje. Ty však potřebují jednou za čas naostřit, proto s tím počítejte.

Ovšem buďme už konkrétní. Bez jakého nářadí se na zahradě neobejdeme?

Máte živé ploty? Nářadí na živé ploty jsou podmínkou

Pokud jste majitelem živých plotů, oceníte zejména zahnutou pilu, která je speciální nástroj pro prořezávání živých plotů. Nezbytným nástrojem jsou zejména nůžky s delšími rukojeťmi, přijdou vhod však i klasické zahradnické nůžky, kterými je možné stříhat dřevnaté stonky.

Při výběru nůžek či pil na stříhání živých plotů buďte opatrní při výběru. Nevybírejte si nekvalitní kousky. Raději investujte do kvality, nůžky se vám alespoň při stříhání nerozpadnou v rukou.

Jaké nářadí tvoří základ?

Samozřejmě nůžky na stříhání jsou opravdu jen kapka v moři. Základ sbírky zahradnického nářadí tvoří mnoho jiných nástrojů. Investovat by se mělo jak do trojúhelníkové motyčky, dále také je třeba mít kovové hrábě, které jsou ideální pro jemnou orbu. Pro shrabávání listí mějte po ruce vždy umělohmotné hrábě, na seno jsou ideální hrábě s pružnými zuby.

Na zahradě také oceníte typické ruční vidle, které umožní plít záhony bez zbytečného ohýbání se. Stejně tak přijdou vhod i lopatky a lopaty.