Tipy pro rychlý, přesto dokonalý úklid

Rozhodli jste se po týdnu opět uklidit domácnost, která se během týdne pořádně zaneřádila? Nechcete však strávit nad úklidem dlouhé hodiny, nejraději byste uklízeli jenom chvilku? Mnozí lidé se domnívají, že rychlý úklid rovná se žádný úklid. Jenže pravdou je, že i rychlý úklid může být dokonalý, pokud víte, jak na to. Podívejme se konkrétně na to, jak uklidit ložnici, která za týden bývá taky pořádně ušpiněná.  

Pokud se chcete ve své ložnici cítit příjemně a dobře, je třeba udržovat ložnici neustále uklizenou. Jenže to samozřejmě není zrovna snadné. Je třeba oblečení svléct, stejně tak je třeba uklidit noční stolek, na který se během týdne nanesl prach.  

Mějte na prádlo stylový koš 

Velice častým problémem zaneřáděných ložnic je to, že se všude po zemi nachází hromada oblečení. Mnozí lidé zkrátka uléhají do postele tak, že si vyzují ponožky a nechají je pak celý týden ležet na zemi. Abyste se tomuto problému vyhýbali, je vhodné do ložnice přidat stylový koš, který bude sloužit jenom na prádlo. Poté ho jednou za týden vyperete a máte po problému.  

Navíc takový stylový koš vám pomůže i při každotýdenním úklidu. Jenom zkrátka všechny pohozené věci dáte do stylového koše a máte uklizeno.  

I šperky si ukliďte 

Při každotýdenním úklidu byste měli myslet i na vytřídění šperků. Šperky přece stojí za trochu úklidu, a tak jim věnujte chvilku. Aby vám to šlo jako po másle, pořiďte si stojánek na šperky nebo také využijte zásuvky na prádlo. Hodit se vám budou i šálky a podšálky, kterými vyložíte zásuvku. Najednou budou šperky daleko více uspořádané.  

Mějte pod postelí úložné prostory 

Jak všechno rychle uklidit? Pomocníkem budou v takové situaci úložné prostory, které budete mít třeba pod postelí. V úložných prostorech je možné skladovat leccos, většina lidí tam však má přikrývky nebo deky.