výzdoba zahrady vánoce

Vánoční výzdoba zahrady

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží, pokud nechcete být Grinchové této sezóny, určitě byste neměli zapomenout na výzdobu zahrady. Máme pro vás několik nápadu, jak vkusně dodat vaší zahradě vánoční atmosféru.

Světelná výzdoba zahrady

Světýlka, světýlka a zase světýlka. V období, kdy slunce vidíme jen pár hodin denně, pořádné prozáření uvítáte. Nic nevykouzlí vánoční atmosféru tak jako světly prozářený dům se zahradou. Fantazii se meze nekladou, takže jimi můžete ozdobit vaše stromky, keře, plot, domovní fasáda nebo verandu. Můžete zahradu nést v duchu minimalismu a použít světýlka jedné barvy, která pouze svítí, nebo se nechte unést různými barevnými variacemi a tvary, které mohou mimo jiné i blikat.

Vánoční postavy nic nezkazí

Zimní postavičky nejsou jen módní záležitostí ze zahraničí, ale už se začínají pravidelně objevovat i u nás. Usaďte na svou zahradu vánočního soba, sněhuláka nebo ledního medvěda. Vánoční postavy mohou opět svítit, nebo je můžete jen tak zdobit zahradu převážně přes den. Dětem, ale i dospělým určitě vykouzlí vaše výzdoba zahrady úsměv na tváři.

Ozdoby

Kromě světýlek můžete použít na zkrášlení stromků také vánoční ozdoby. Je na vás, zda svolíte klasické barevné řetězy, nebo raději využijete přírodních ozdob, jako jsou například šišky, sušené ovoce nebo plátky dřívek. Pokud zvolíte přírodní cestu, můžete potěšit také ptactvo, které u vás na zahradě přezimuje, zkuste jim na větvičky pověsit lojové koule nebo podobné pochutiny.

Věnce

Krásný vánoční věnec, který vám bude zdobit vstupní dveře, si můžete vyrobit i doma pomocí jehličnatých větviček a několika ozdob a stuh. Jednoduchá věc, která ale dodá vašemu domovu kouzlo.