Základní pravidla pro zdravou domácnost. Co byste měli dodržovat?

Základní pravidla pro zdravou domácnost. Co byste měli dodržovat?

Domov je místem, kde většina z nás tráví nejvíce času. Proto nás velice ovlivňuje jak po fyzické, tak po psychické stránce. Chcete-li být zdraví a plní síly, vytvořte ze svého domova místo, které vás bude nabíjet energií a nebude vás vystavovat negativním vlivům. 

Větrejte častěji 

Vzduch ve vašem domě či bytě byste měli pravidelně obměňovat a udržovat v něm zdravou vlhkost. Pořiďte si proto zařízení, které se o kontrolu postará za vás. Existují chytré čističky vzduchu, klimatizace a osvěžovače, se kterými se vám v domě bude lépe dýchat, nerozvine se u vás některá z alergií a vy tak budete mít lepší fyzické zdraví i náladu.  

Obklopte se vůněmi 

Plísně a zápachy způsobují nejen nepříjemné prostředí, ale také vysoce nezdravé. Jestliže necháte nadbytečnou vlhkost, aby ve vaší koupelně nebo na zdech dlouhodobě působila, může se stát, že se to časem projeví minimálně na vaší kůži. Pořiďte si sáčky do skříně, které chytají a absorbují nepříjemný zápach, do místností dejte vůně nebo osvěžovače vzduchu.  

Zajistěte pocit bezpečí 

Psychické zdraví je závislé na tom, abyste se doma cítili bezpečně. Sdílejte domácnost jen s těmi, kterým skutečně věříte a nejste vedle nich ve stresu, který v dlouhodobém měřítku způsobuje mnoho civilizačních chorob. Pokud se ani v takovém případě necítíte dobře, vybavte se bezpečnostními zámky, které vám poskytnou pocit jistoty.  

Vybavte se zdravým jídlem 

Doma nyní trávíme mnoho času, zejména z důvodu pandemie. Není divu, že každou chvíli navštěvujeme lednici a hledáme, co je v ní nového. Vybavte tu svou jen zdravým jídlem, po kterém se budete cítit dobře. Čerstvé potraviny udělají mnohem větší užitek než průmyslově zpracované produkty plné soli, cukru a konzervačních látek.  

Omezte elektrosmog 

Elektronická zařízení nám sice usnadňují život, ale také zatěžují naše tělo elektromagnetickým zářením. V domě si vymezte alespoň jeden pokoj pro odpočinek, kde tato zařízení nebudou mít své místo. Mobilní telefony, Wi-Fi, televize a další by měly zůstat za zdí, aby vaše tělo mělo možnost se alespoň někde v klidu regenerovat.