Chcete zalévat zahradu dešťovkou? Máme pro vás pár tipů

Chcete zalévat zahradu dešťovkou? Máme pro vás pár tipů

Zalévání zahrady se řadí k činnostem, na které nesmíme v létě zapomínat. Hlavně, když je venku abnormální teplo a když neprší. Pokud chcete zahradu mít krásnou i během horkých, letních měsíců, opravdu na zalévání nezapomínejte. Je však pravdou, že takové každodenní zalévání vás může přijít draho. Vždyť neustále se mluví o tom, jak se zdražuje elektřina, plyn i voda. Proto začněte zalévat dešťovkou, která je navíc pro vaše rostliny daleko vhodnější a lepší.  

Dešťovku je dobré zachytit do kádí nebo sudů, které budete mít na zahradě. Doporučujeme zejména kádě, k nimž lze poté namontovat i kohoutek, díky kterému bude napouštění vody do konví snadná záležitost. Dešťovka jako taková má ideální teplotu pro rostliny, není takovým šokem jako voda z kohoutku, která je často příliš studená nebo naopak příliš teplá.  

Pokud chcete zalévat zahradu dešťovou vodou, tedy takzvanou dešťovkou, přinášíme vám několik tipů, jak na to.  

Nestarejte se díky automatickým systémům 

Chcete dešťovkou zalévat, ale nemáte na zalévání zrovna čas? Doporučujeme investovat do automatických systémů. Stačí je jenom obstarat, napojit čidla a nastavit časovač, díky němuž zahrada dostane každodenní porci závlahy, aniž byste se na tom jakkoli podíleli.  

Automatické systémy jsou ideální pro zalévání hlavně zeleniny. Dřeviny a trvalky je lepší zalévat klasicky.  

Zalévat dešťovkou se vyplatí hlavně když… 

  • Když půda obsahuje co nejvyšší procento humusu 
  • Když používáte organické hnojení 
  • Když volné plochy mezi rostlinami jsou opatřeny takzvaným mulčem 

Obecně platí jedna zásada, a sice dešťovkou nešetřete, ale za to zalévejte rostliny v delším intervalu. Větší množství vody se dostane hlouběji, dokonce až ke kořenům, což rostliny potřebují. Voda se však zároveň bude držet u rostlin déle, tudíž není nutné zalévat rostliny každou hodinu.