Jak vyčistit zahradní grily

Jak vyčistit zahradní grily

Sezona grilování je v plném proudu. Zatímco někteří grilují co víkend, jiní grilují jen při narozeninách či při podobných situacích. Ovšem grilují! K létu totiž grilování bezesporu patří. V případě, že máte některý gril na své zahradě, nezapomínejte na jeho pravidelné čištění. Jen tak můžete předcházet jeho případnému poškození a následné poměrně nákladné opravě.  

Čistit gril by se měl vždycky po každém grilování, doporučují odborníci. Ti také upozorňují na to, že každý gril se čistí trochu jinak.  

Jak se čistí plynové grily 

Pokud jste majitelem plynového grilu, nabízí se otázka, jak se tyto typy grilů čistí. Nejdříve je třeba je očistit mechanicky, až poté se vypalují. Po pár grilováních se doporučuje vyměnit misky v odkapávači, poté je třeba grily vyčistit zevnitř.  

Na čištění plynových grilů si pořiďte speciální přípravky, které je zbaví mastnoty a další špíny. Nikdy grily nečistěte drátěnkou, mohli byste je nenávratně poškodit. Vezměte si na usazeniny raději klasické kuchyňské houbičky nebo běžnou utěrku.  

Jak se čistí elektrické grily 

Co se týče čištění elektrických grilů, postupuje se tak jako u grilů plynových. Jen je třeba u elektrických grilů dávat pozor na to, aby se voda nedostala do elektrického zařízení.  

Jak se čistí grily na dřevěné uhlí 

Možná jste majitelem grilů na dřevěné uhlí. I vy budete čistit grily trochu jinak než ostatní. U grilů na dřevěné uhlí je třeba vyčistit rošt zvlášť. Při čištění samotného grilu používejte speciální kartáč, který je k tomuto účelu stvořený. Nečistoty pak otírejte obyčejnou utěrkou nebo houbičkou. Používejte speciální čističe, které jsou určené na smaltové a nerezové povrchy. Hlavně nečistěte grily takzvanými tekutými písky, jelikož ty mají tendenci gril odírat.