Co nejvíce škodí pokojovým rostlinám?

Co nejvíce škodí pokojovým rostlinám?

Není pochyb o tom, že pokojové rostliny do interiéru patří. Dokážou rozzářit domácnost, dokážou ji zútulnit, navíc čistí vzduch (ničí ve vzduchu škodliviny, bakterie, mnohé rostliny dokonce pohlcují prach nebo hmyz). I když pokojové rostliny ve svém domově má takřka každý, jen málokdo se o ně dokáže správně starat. Rostliny tak trpí a vadnou. Pokud nechcete svým pokojovým rostlinám tak ubližovat, měli byste vědět, co jim škodí.  

Stejně jako lidé, mají i pokojové rostliny své potřeby a své požadavky. Každý majitel se musí starat jednotlivé požadavky rostlinám zajistit. Musí je zalévat, musí je umístit na místo, které daná rostlina má ráda. Stejně tak nesmí dělat věci, které rostlině škodí. Nikdo by přece nebyl rád, kdyby mu jiný člověk dělal to, co rád nemá.  

Nabízí se tedy otázka, co pokojovým rostlinám konkrétně škodí?  

Přímé slunce 

I když se najdou rostliny, které milují sluníčko, nenajdete mezi pokojovými rostlinami jednu, která by zbožňovala doslova přímé slunce. Přímé sluníčko je spíše nepříjemné, některé rostliny dokonce nevydrží ani jeden den na sluníčku a uvadnou, lépe řečeno uschnou.  

Žádné hnojení 

Každý pěstitel pokojových rostlin by měl rostliny hnojit. Živiny totiž rostliny potřebují pro svůj vydatný a bezproblémový růst. Nemusíte je hnojit co týden nebo co den, stačí je občas přihnojit hnojivem, díky němuž budou rostliny připraveny dobře růst po nadcházející dny.  

Až příliš mnoho zalévání 

Samozřejmě každá rostlina se musí zalévat, ovšem neznamená to, že rostliny se musí přelévat. Až příliš mnoho zalévání, příliš častého zalévání nebo příliš vydatné zalévání je spíše na škodu než k užitku. Každý pěstitel pokojových rostlin by měl každou rostlinu zalévat s rozmyslem, někdy je lepší dát opravdu méně vody, než rostlinu přelít až k jejímu uhynutí či ke hnití kořenů.