Vánoční strom

Jak letos ozdobit vánoční stromeček?

Vánoce nám klepou na dveře, což znamená, že musíme do svých příbytků pořizovat vánoční stromečky. Někteří lidé volí vánoční stromečky v živém provedení, jiní jen vytáhnou z půdy umělé stromečky, které jsou v mnohých směrech praktičtější. Nicméně nevoní – a ta vůně vánočního stromečku k Vánocům zkrátka patří. Otázkou však není to, pro jaký vánoční stromeček se letos rozhodnout, ale jak ho následně ozdobit.

Každý rok jsou v módě jiné věci. V minulosti jsme například vánoční stromečky mohli zdobit kýčovitými řetězy, které byly k dostání v moha různých provedeních. Našli jsme na trhu střapaté řetězy červené, stříbrné, zlaté, modré a další jiné barvy. Dodnes mnozí lidé volí tyto řetězy, jelikož se domnívají, že stromeček je bez řetězu nudný.

Jenže opak je pravdou. Letos vede zejména jednoduchost. Vsaďte na jednoduchou výzdobu a určitě se setkáte s obrovskou chválou.

Světýlka volte zásadně jednobarevná

Co se týče vánočních světýlek, kterými obklopíte stromeček, volte jednobarevná svítidla. Světýlka, která různě mění barvy, blikají nebo zesilují či zeslabují svou intenzitu během pár minut nejsou nejvhodnější. Klasická čirá bílá světla nebo žlutá světýlka jsou ideální.

Čím menší světýlka budou, tím lépe. Nesázejte na světýlka v podobě svíček nebo masivních koulí. Raději upřednostněte zmiňovaná drobná světýlka, vyberte si miniaturní.

Aby stromky bez řetězů nebyly smutné

Jelikož jsme zavrhly kýčovité střapaté řetězy, stromeček bychom měli ozdobit něčím jiným, něčím podobným, aby zkrátka nebyl smutný a nevypadal nudně. K tomu poslouží organza, kterou obvykle pokládáme na štědrovečerní tabuli jako dekoraci. Organza však má i jiné další využití. Můžete ji například naaranžovat do květinového pugétu nebo ji můžete krásně naaranžovat na vánoční stromeček. Jedná se o vkusnou, jednoduchou ozdobu na stromeček, díky které nebude stromeček nudný a smutný.