Vánoční výzdoba

Tipy pro vánoční výzdobu domu

Přemýšlíte nad tím, čím letos vyzdobíte svůj dům? Přece jen Vánoce se nesou ve znamení světýlek a záře, vždyť jen tak může Ježíšek najít cestu k vám domů. Dům zahalený tmou opravdu nenajde snadno, tak si ho pořádně vyzdobte, ať se dočkáte opravdu bohaté nadílky pod vánočním stromečkem. Jenže je otázkou, čím dům vyzdobit.

Každý rok touto dobou jsou teleshoppingy plné nabídek obsahující světýlka a další osvětlení domu. Mnozí lidé se nechají zlákat kýčovitými barvami a osvětlením, které je mnohdy až moc výrazné, leč dokonce nevkusné.

Abyste letos nevyzdobili svůj dům tak, jak byste neměli, poradíme vám, po jakých světýlkách sáhnout a jaká světýlka raději nechat v obchodech.

Po jakých světýlkách či výzdobě domu raději nesahat?

Nejdříve se zaměřme na takovou vánoční výzdobu, na kterou byste raději neměli ani sáhnout, pokud tedy nechcete mít dům až nehezky vyzdobený, až nevkusný. K nevkusné vánoční domovní výzdoba patří jednoznačně řetězy, které mají červenou barvu. Takto osvětlené jsou domy určené pro mužskou část obyvatelstva. Raději tedy zvolte méně výrazné barvy, jako jsou bílá, žlutá či případně jsou povolena také decentní vícebarevná světýlka v podobě řetězů.

Stejně tak velkým kýčem, jako jsou červené svítivé řetězy, jsou také umělohmotné svícny, které s oblibou dáváme za okno. Jedná se o retro bytový doplněk, který není hezký, není ani moderní.

Jaká domovní vánoční výzdoba je nyní in?

Ideální by bylo, kdybyste jehličnaté stromy před domem vyzdobily jednobarevným osvětlením, ideální jsou řetězy žlutě nebo bíle svítící. Na stromcích vypadají řetězy hezky, nikoli nevkusně. Povoleno je také decentní omotání světýlek kolem zábradlí, co se týče výzdob oken či okenních parapetů, vkusně vypadají takzvané “kapky”. Jedná se o řetězy ve tvaru kapek, které, když se zapojí do elektrické zásuvky, jako kdyby kapou směrem dolů.