Koupelna bezpečná pro děti

Jak přizpůsobit koupelnu, aby byla bezpečná pro děti?

Koupelna je často oblíbeným místem, které umožňuje koupele s hračkami, stříkání vody všude kolem, ale zároveň představuje také riziko spojené s kluzkostí, ostrými hranami nebo nebezpečnými přípravky. Rozhodli jsme se poskytnout vám pár tipů, jak přizpůsobit koupelnu, aby byla bezpečná pro děti.

Protiskluzová podlaha

Mokrá podlaha je nebezpečím nejen pro děti, uklouznout na ní může téměř každý! Existuje ovšem protiskluzová úprava obkladů, která tento problém vyřeší. Dostupnější a stejně funkční jsou také protiskluzové podložky, které můžete dát na zem, ale i přímo do vany.

Právě protiskluzové podložky jsou dětmi velmi oblíbené, protože existují v různých barevných kombinacích a tvarech.

Mimo dosah dětí

Prostředky na mytí, praní a podobně, byste měly uložit do zamčené skříňky nebo mimo dosah dětí. Malé děti jsou velmi zvědavé a tento typ věcí je vždy láká. Nezapomeňte ani na jiné doplňky, jako jsou fény, nůžky, holicí strojky a žiletky. I tyto malé věci mohou způsobit nehodu.

Stolička s protiskluzovým povrchem

Aby vaši nejmenší dosáhli na umyvadlo při mytí rukou nebo při čištění zoubků, je dobré pro ně pořídit také stoličku. Opět velmi oceníte takové, které mají protiskluzové nášlapy.

Vždy pod dozorem

Nakonec je nejdůležitější zmínit, že malé děti bychom nikdy neměli nechávat bez dozoru. I zdánlivá chvilka nebo maličkost můžou vést k úrazu nebo vytopení sousedů, neměli bychom proto nic podceňovat.