Jednoduchá postel z palet

Tipy na nábytek z palet

Trend postelí vyrobených z palet ještě stále není u konce, naopak se rozšiřuje i na další kusy nábytku. A není divu! Z pár kusů palet si můžete vytvořit stylový, jedinečný kousek, který bude přesně podle vašich představ a za přívětivou částku. Nejde ani opomenout skvělý pocit, který budete mít, když budete doma využívat věc, kterou jste si sami vyrobili.

Zahradní nábytek

Jednoduché posezení z palet udělá z vaší zahrady útulné místo pro trávení volného času. Tu nejjednodušší sedačku uděláte už z osmi palet. Základem tvoření jakékoliv věci z palet je jejich obroušení a nalakování. Poté stačí dát na sebe tři palety a vedle nich podélně další tři. Opěrku vytvoříme pomocí dvou palet, které přiložíme zezadu na délku.

Z palet můžete na zahradu také vytvořit zahradní truhlíky nebo stolky.

Zahradní nábytek z palet

Postel

Nejznámějším kouskem vyrobeným z palet je samozřejmě postel, jejíž obrázky už jste určitě na webech nebo sociálních sítích zahlédli. Kouzlo je zde v tom, že výšku postele si určujete jen a jen vy a navíc můžete celou konstrukci obohatit o své vychytávky a nápady, jako jsou například světýlka vpletená mezi palety v čele postele, dolní úložný prostor nebo polička na zadní opěrce. Nápadům se meze nekladou.

Jednoduchá postel z palet

Stolky

Není nic jednoduššího než spojit dvě či více palet dle libosti k sobě a udělat si tak například konferenční stůl do obývacího pokoje. Můžete ho nalakovat stejnou barvou jako zbytek nábytku ve vašem interiéru, aby vám vše ladilo dohromady. Ke stolku se dají také přivrtat nábytková kolečka, která vám z obyčejných palet vykouzlí pojízdný stolek.

Stolek z palet

Knihovna

Nejjednodušší ze všech již vypsaných tipů je právě tento na výrobu knihovny z palet. Respektive můžete vytvořit malou knihovničku i z jedné jediné palety, kterou zbrousíte a nalakujete. Výhodou je, že knihovnu můžete s přibývajícími knihami postupně rozšiřovat. Takto vytvořený úložný prostor se dá mimo jiné také zavěsit na zeď a ušetří vám tím místo na další paletový nábytek.

Knihovna z palet