Materiální věci, které stojí za to

V současné době se čím dál tím více upouští od materiálních věcí. Razí se heslo „míň věcí, víc zážitků“, které je nepochybně krásnou myšlenkou, která vám ulehčí hodně věcí, protože je založena na absolutním minimalismu. Přes to existuje několik věcí, které opravdu stojí za to a zjednoduší vám život.

Obecně na materiálních věcech není nic špatného, pokud je kupujete s mírou a tak, aby vám opravdu posloužili a vydrželi co nejdéle. Nebudeme si nalhávat, že občas si zkrátka chceme koupit tu zbytečně drahou kabelku, kterou vlastně ani tolik nevyužijeme, ale je prostě pěkná. Je důležité najít ve všem rovnováhu a někdy tato lákadla omezit a raději peníze investovat například do zážitků.

Technologie

Jestli je něco, co nám opravdu usnadňuje život, jsou to technologie. A je mnoho takových, do kterých se vyplatí investovat, protože nám můžou ušetřit čas i finance. Ty poté můžeme investovat do nemateriálních věcí. Zkuste si pořídit chytré žárovky, u kterých můžete nastavit intenzitu světla, jeho barvu a teplotu a navíc jej můžete ovládat na dálku. Světlo velmi ovlivňuje to, jak se například soustředíme na práci, nebo pokud si čtete před spaním, může následně ovlivnit i kvalitu vašeho spánku.

Další tipy na chytrou domácnost naleznete zde: CHTĚLI BYSTE CHYTROU DOMÁCNOST? PORADÍME, S ČÍM ZAČÍT!

Kvalitní oblečení

Není to jen otřepaná fráze! Opravdu se vyplatí investovat do pár kousků, které vám vydrží a jsou z kvalitního materiálu, než si kupovat mnoho věcí, které můžete za chvíli vyhodit. Obzvlášť v zimě oceníte oblečení z merino vlny, která se postará o to, že budete v teple. Nebo zkuste využít lokální výrobce, budete mít nejen originální kousek oblečení, ale také tím podpoříte malé podnikatele. A nebo si zkuste vyrobit něco sami na vlastní pěst, třeba uplést ponožky!

Čtečka

Dojíždíte do práce pomocí MHD nebo celkově často cestujete? Knihy samy o sobě jsou mnohdy těžké a objemné, a tak se vám zkrátka nechtějí vláčet v tašce či batohu. Čtečka nezabírá téměř žádné místo, nahrajete si do ní mnohem více knih, takže si během cesty můžete vybrat to, na co máte náladu. Nemusíte mít záložky nebo si pamatovat, kde jste přestali číst. Jsou to právě knihy, které jsou pro nás zdrojem vědomostí a inspirace. Jestliže můžete mít stále u sebe jakoukoliv knihu, je to výhra! Neváhejte a čtečku si pořiďte, protože vás dovede opět k novým zážitkům, znalostem a zábavě.