Jak si doma vypěstovat nekonečnou zásobu zázvoru?

Jak si doma vypěstovat nekonečnou zásobu zázvoru?

Zázvor je zejména v období podzimu a zimy nepostradatelnou surovinou. Právě v těchto dnech lidé trpí nemocemi a sužuje je nachlazení, od čehož ostatně může takový zázvor pomoct. Pokud patříte k lidem, kteří pro něj však nechtějí chodit neustále do obchodu, pak byste měli v ideálním případě začít zázvor pěstovat. Dříve se zázvor na zahradách objevoval opravdu často, dnes se se zázvorem na zahradách setkáte opravdu málokdy. Je to však škoda, jeho nekonečná zásoba by nám totiž mohla v různých částech roku pomoct.  

Málokdo ví, že je zázvor exotická rostlina. I když se ale jedná o exotickou rostlinu, na druhou stranu je to rostlina neuvěřitelně zajímavá a nenáročná. Jak jsme zmínili, Pomocníkem je hlavně při onemocnění nebo nachlazení, dodává ale šmrnc i mnohým pokrmům.  

Zázvor toho k životu moc nepotřebuje 

Pokud jste si říkali, že toho bude potřebovat k životu hodně, jelikož je to exotická rostlina, pak jste se spletli. I když je to exotická rostlina, již bylo zmíněno, že je to rostlina velice nenáročná. Nepotřebuje mnoho světla a k jeho pěstování vám stačí jenom kousek kořene, který zakoupíte v obchodech s potravinami.  

Samozřejmě je možné koupit si i semena, z nichž zázvor vypěstujete, ale z kořene zázvoru je pěstování krapet snazší.  

Jak zázvor pěstovat 

Pokud se rozhodnete pěstovat zázvor z kořene, než ho zasadíte do hlíny, je třeba ho na noc namočit do teplé vody. Naklíčený kořen poté sázíte rašícími pupeny směrem nahoru. Semínka se klasicky sadí do hlíny, jak jste zvyklí.  

V ideálním případě by se měl květináč nacházet na teplém místě, nemusí to však být přímo na slunci. Důležité je pravidelné zalévání. Rostlině se taky bude dařit tam, kde je vlhko. 

Venku můžete zázvor pěstovat do domy, než přijdou mrazíky. Jak udeří první podzimní mrazíky, je třeba zázvor stáhnout do interiéru.