Přestavujeme dům podle feng-šuej

Přestavujeme dům podle feng-šuej

Přicházíte dnes a domů zklamaní z toho, že je vaše domácnost pořád stejná, stejně obyčejná? Pakliže máte pocit, že by váš dům mohl být trochu jiný, doporučujeme si ho přestavit podle feng-šuej. V současné době je feng-šuej poměrně oblíbené a poulární, navíc je to způsob, jak se cítit ve své domácnosti šťastnější. Podle feng-šuej by se mělo nechat všechno plynout přirozenou cestou, díky tomu tak bude v domácnosti proudit ta správná energie a vy se budete v domácnosti cítit opravdu dobře.  

Co je to feng-šuej? 

Možná jste o pojmu “feng-šuej” slyšeli, ale neznáte definici tohoto pojmu. Feng-šuej je tradiční čínské učení, jehož kořeny sahají opravdu do dávné čínské historie. Celé feng-šuej vychází z principů přirozeného proudění energie v prostoru, také to vyplývá z jejího působení na okolí nebo na člověka jako takového. Mnozí lidé laicky říkají, že feng-šuej je jen prostá interakce mezi lidmi a jejich okolním prostředím.  

Už několik tisíc let se feng-šuej na světě praktikuje, a to v mnoha různých podobách. Z počátku to začínalo o šamanských rituálů, později se feng-šuej stalo jakousi směsí rituálů, magie a také uctívání prostředků.  

Feng-šuej nejen ve světě bydlení 

V současné době se feng-šuej spojuje především se světem bydlení, ale pravdou je, že se energetické principy feng-šuej využívaly i jinde. Například se principy využívaly při předpovídání počasí, také při určování nejvhodnější doby pro setí nebo pro určování místa, kde ideálně postavit své sídlo.  

Co znamenají jednotlivá slova? 

V souvislosti s feng-šuej se vyplatí zmínit, co jednotlivá slova, z nichž se termín skládá, znamenají. Feng znamení vítr, respektive vzduch, šuej je voda. Obě dvě slova tedy symbolizují přirozené elementy, které proudí a pohybují celou Zemí. Jsou navíc klíčovými pro přežití člověka jako takového.