Jak si udělat srdíčkový polštářek

Jak si udělat srdíčkový polštářek

Jsou vám blízké rukodělné práce? Rádi trávíte svůj volný čas tvorbou nových, vlastních praktických doplňků do bytu? Výroba srdíčkového polštářku pro vás potom může být vhodným a správným námětem. Polštářek s vzorem vlastní výroby se může stát originálním a vkusným dárkem, díky kterému si na vás vaši blízcí často a rádi vzpomenou. Našitím knoflíků na povlečení polštářku vytvoříte okouzlující doplněk do interiéru. 

Pokud navíc nemáte, co o víkendu dělat se svými dětmi, nebo pokud chcete svůj interiér vyzdobit vlastnoručními doplňky, pak budete rádi za několik konkrétních tipů, které dostanete. Aktuálně vám přinášíme tip v podobě srdíčkového polštáře, který snadno vyrobíte během sledování oblíbeného seriálu. A jak již bylo zmíněno, takový doplněk do interiéru může být i skvělým dárkem, jenž potěší vaše blízké. 

Co budete potřebovat 

Potřebovat budete hezky vzorované, oblíbené povlešení na polštář, které však klidně můžete zničiti. Ideálně si tedy neberte povlečení ze setu, aby vám posléze nechybělo. Kromě toho budete potřebovat také knoflíky nejrůznějších barev a velikostí. A samozřejmě jsou zapotřebí i nitě a jehly. Bez nich to nepůjde. Další věc, kterou budete potřebovat, je klasická kreslící sádra na látky nebo křída na látky. 

Až budete mít všechno nachystané, můžete se rychle a hravě pustit do práce. 

Postup práce 

  1. Na potah polštářku si pomocí kreslící křídy na látky namalujete cílený tvar srdce, jednodušeji tak vytvoříte pravidelný a požadovaný tvar srdce.  
  1. Našívat knoflíky začněte od středu srdce a nezapomeňte střídat velikosti knoflíků. Konečný výsledek vypadá jemněji a propracovaněji, když použijete knoflíky vícero velikostí a zároveň více odstínů jedné barvy. 
  1. Barvu knoflíků volte podle barvy povlečení nebo naopak. Pokud chcete polštářek používat i na spaní, nejen jako okrasu, umístěte obrazec srdce spíše na okraj, aby při spánku nevadil.